wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Pokolenie W: Wrocław to doskonałe miejsce do studiowania

Dziesięć publicznych uczelni przy wsparciu władz miasta będzie namawiać młodych ludzi w całej Polsce, by na miejsce studiów wybierali Wrocław. W akcję promocyjną zatytułowaną Pokolenie W zaangażowali się wybitni absolwenci i studenci uczelni oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Reklama

- Aż 90 procent studentów, którzy kształcą się we Wrocławiu, jest zadowolonych z tego wyboru, a 88 procent rekomendowałoby to miasto znajomym wybierającym studia. Tak dobrych opinii jak Wrocław nie ma żadne akademickie miasto w Polsce - mówi Ewa Kaucz, prezes ARAW. - Projekt Pokolenie W to kampania wizerunkowa skierowana do osób, które stoją przed jednym z najtrudniejszych życiowych wyborów, czyli wyborem miejsca do studiowania.

W poniedziałkowej prezentacji pomysłu wziął udział Rafał Dutkiewicz. Prezydent Wrocławia wspomniał, że przyjechał na studia do Wrocławia 2 października 1977 roku. - Akademicka strona Wrocławia to atut miasta - mówił. Prof. Piotr Kielan, rektor Akademii Sztuk Pięknych, wiceszef Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, zwracał na pozytywną aurę Wrocławia, która wpływa na przyjeżdżających.

Ewa Kaucz: - W trakcie kampanii Pokolenie W pokazujemy Wrocław i nasze uczelnie przez pryzmat nietuzinkowych bohaterów. Chcemy zaprezentować Wrocław jako dobre miejsce do studiowania, do pracy i do życia.

Wiadomości o uczelniach uczestniczących w projekcie Pokolenie W znajdują się na stronie www.pokoleniew.pl

Szukajcie indywidualności

Do udziału w przedsięwzięciu zaangażowano wybitnych studentów i absolwentów wrocławskich szkół wyższych. Helena Tengene studiuje medycynę. - Radzę jeszcze przed decyzją o studia przyjechać do Wrocławia na weekend. Ja tu spotkałam przyjaznych ludzi w ładnym, ciekawym mieście – mówi dziewczyna.

Twarzą Uniwersytetu Medycznego jest dr Paweł Tabakow, wybitny neurochirurg, AWF promuje prof. Jan Chmura, wykładowca, który mimo dojrzałego wieku zalicza kolejne ekstremalne maratony. A Politechnikę Leszek Orzechowski, lider zespołu Space Is More, który pracuje nad przygotowaniem ekspedycji na Marsa.

Natomiast studia na Uniwersytecie Ekonomicznym firmuje m.in. Tomasz Szpikowski. Współzałożyciel firmy Work Service przekonuje, że Wrocław przyciąga klimatem miasta sukcesu.

- To tutaj studiowali i tworzyli swoje pierwsze firmy finansista Leszek Czarnecki, Mariusz Łukasiewicz, twórca Lukas Banku, czy Piotr Krupa, założyciel firmy Kruk - wylicza Szpikowski. Bartłomiej Postek, także absolwent UE, jeszcze na studiach zakładał swój start-up. - Mam wrażenie, że we Wrocławiu bardziej niż w innych dużych miastach liczy się to, co umiem i kim jestem, a nie skąd pochodzę, bo we Wrocławiu wszyscy są przyjezdni albo są z rodzin powojennych przesiedleńców - mówi Bartłomiej Postek.

Kapral podchorąży Mikołaj Żochowski z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Artysta-plastyk Tomasz Broda, grafik, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych, pochodzi z Kalisza. W szkole średniej przyjeżdżał do Wrocławia na wagary, potem studiował grafikę na ASP.

- Na studiach poznałem ciekawych ludzi, wybitne indywidualności, Eugeniusza Geta-Stankiewicza, Jana Jaromira Aleksiuna. Oni pochodzili z Kresów i Wileńszczyzny, była między nimi szczególna, serdeczna więź, niemal rodzinna. Staram się to kontynuować - mówi Tomasz Broda, i dodaje: - Młodym ludziom zastanawiającym się, gdzie studiować radziłbym: Szukajcie ciekawych indywidualności, od których będziecie mogli się uczyć, dzięki którym będziecie mogli się rozwijać.

W projekcie Pokolenie W biorą udział:

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Politechnika Wrocławska
 • Uniwersytet Medyczny
 • Akademia Wychowania Fizycznego
 • Akademia Sztuk Pięknych
 • Papieski Wydział Teologiczny
 • Uniwersytet Przyrodniczy
 • Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna
 • Uniwersytet Ekonomiczny
 • Akademia Wojsk Lądowych

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl