wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pokaźne nagrody w konkursach na prace magisterskie

Konkurs na pracę dotyczącą historii PRL nie jest przeznaczony tylko dla historyków. Jednym z jej laureatów jest absolwent wrocławskiej polonistyki. Robert Dudziński obronił pracę magisterską dotyczącą seriali i filmów sensacyjnych powstałych w okresie PRL. Wśród prac nadesłanych na konkurs Polityki były dysertacje dotyczące m.in. socjologii, historii sztuki, prawa, literatury.

Na laureata konkursu czeka 15 tys. zł, ale organizatorzy zastrzegają, że przy większej liczbie nagrodzonych prac ta suma zostanie między nich podzielona. Termin nadsyłania prac mija 29 września 2017 r.

Warszawska Kancelaria RGW do udziału w konkursie namawia absolwentów studiów prawniczych, którzy obronili dyplom z zakresu prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji. Nagrodą - oprócz tysiąca franków szwajcarskich, jest miesięczny staż w kancelarii RGW w Warszawie lub w Berlinie.

Konkursy dla absolwentów studiów oferują stowarzyszenia zawodowe, duże koncerny i firmy. Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych za pracę dyplomową dotyczącą tworzyw sztucznych oferuje 5 tys. zł.

Koncern Tauron ma wysokie nagrody dla inżynierów, autorów najlepszych prac dotyczących energetyki i elektryki. Pięć tys. zł otrzyma od firmy Astor (producenta m.in. stolarki okiennej i drzwiowej) osoba, która w swojej pracy magisterskiej przeanalizowała sposoby wykorzystania jej produktów lub przedstawiła metody ich udoskonalania.

O policji, bezpieczeństwie i Ełku

Także wiele ministerstw i instytucji publicznych promuje wybitnych absolwentów. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej po raz 45. organizuje ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy. „Celem konkursu jest wyróżnianie tych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także prac naukowo-badawczych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy” - piszą organizatorzy.

Natomiast Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do 30 września czeka na rozprawy licencjackie, magisterskie i doktorskie na temat polskiej Policji Państwowej w XX-leciu międzywojennym. Nagrody wynoszą od dwóch do pięciu tys. zł.

Służby specjalne, ich rola i historia oraz współczesne zagrożenia - to zakres tematyki w konkursie na pracę (magisterską, doktorską) ogłoszonym przez szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Autorzy najlepszych opracowań otrzymają nagrody pieniężne, a fragmenty ich prac zostaną opublikowane w „Przeglądzie Bezpieczeństwa Wewnętrznego”. Termin nadsyłania prac mija 30 września.

Cenne nagrody dla dyplomantów fundują także samorządy, wojewódzkie i gminne. Na dobre prace magisterskie i licencjackie dotyczące ich miejscowości i regionu czekają m.in. władze Tarnowa, Ełku i Dębicy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl