wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Podchorążowie w zielonym piekle
Podchorążowie w zielonym piekle

Szkolenie w dżungli Gujany Francuskiej, fot. CMM 3° REI

Dwóch podchorążych z wrocławskiej szkoły oficerskiej wzięło udział w szkoleniu na Gujanie Francuskiej, które prowadzili instruktorzy z Legii Cudzoziemskiej.

Reklama

Wrocławianie pojechali na Gujanę Francuską jako uczestnicy programu Erasmus+ realizowanego w akademii L’Ecole Spéciale Militaire de Saint-Cyr, założonej przez Napoleona Bonaparte. W programie uczelni są zajęcia dotyczące m.in. geopolityki, integracji europejskiej, współpracy międzynarodowej i wojskowej. Mają także ćwiczenia taktyczne, strzelania bojowe czy zgrupowania poligonowe.

Kapral podchorąży Ernest Markowski i starszy kapral podchorąży Tomasz Heitzman na dwa tygodnie wyjechali także na Gujanę Francuską na kurs  prowadzony przez instruktorów z Legii Cudzoziemskiej. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności pozwalających przetrwać i prowadzić walkę w lasach tropikalnych.

Upał i wilgotność powietrza sięgająca 100 procent oraz gęsty las powodowały, że poruszanie się po dżungli było dużym wyzwaniem. Uczestnicy ćwiczeń byli wyposażeni w broń, ale i tak najbardziej niebezpieczne były skorpiony, pająki, węże, kajmany. Szkolenie obejmowało m.in. forsowania rzeki, marsze na orientację, ewakuacje rannych z pola walki, zasady przeżycia w dżungli oraz trening fizyczny. Uczestnicy uczyli się jak zdobyć pożywienie, zbudować zasadzkę, schron lub tratwę. Podczas zajęć na torach przeszkód sprawdzano indywidualne umiejętności oraz współpracę w grupach.

wso/wto

zdjęcia: CMM 3° REI

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl