wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Po wynikach matur, więcej wpisów na studia

O północy z poniedziałku na wtorek ogłoszono wyniki egzaminów maturalnych. Niemal natychmiast wzrosła liczba zgłoszeń w uczelnianych systemach rekrutacyjnych.

Reklama

We wtorek rano na Uniwersytecie Wrocławskim zarejestrowano blisko 18 700 zgłoszeń i błyskawicznie przybywały kolejne. Trzeba pamiętać, że ta liczba nie jest równoważna z liczbą, ponieważ jedna osoba może się wpisać na kilka kierunków.

Najwięcej chętnych było na prawo (blisko 1600 zgłoszeń), na psychologię zarejestrowano 1460 zgłoszeń, na komunikację wizerunkową – 938, a na dziennikarstwo i komunikację społeczną 884, natomiast chemię i toksykologię sądową chce studiować 785 osób. I na ten ostatni kierunek najtrudniej będzie się dostać – na jedno miejsce przypada ponad 16 chętnych. Dwanaście osób na jeden indeks przypada na psychologii, oblegana jest także komunikacja wizerunkowa, na której na jedno miejsce jest ponad dziewięcioro kandydatów.

Agata Sałamaj z Biura Promocji UWr mówi, że ostatnie dni zapisów to gorący okres na uczelniach. Po ogłoszeniu wyników matur potencjalni kandydaci mają mnóstwo pytań dotyczących rekrutacji. Młodzi ludzie zastanawiają się, czy ze swoimi ocenami z matury zdobędą indeksy na wymarzonych studiach. – Dlatego najczęściej pytają o to, jakie progi punktowe z egzaminów maturalnych w ubiegłym roku gwarantowały na przyjęcie na konkretne kierunki studiów. Taka informacja niewiele da, ponieważ w tym roku próg punktowy może być na zupełnie innym poziomie – wyjaśnia Agata Sałamaj. Na Uniwersytecie Wrocławskim rejestracja kandydatów na studia I stopnia trwa do 7 lipca.

W systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego, w porównaniu z poprzednimi dniami, po ogłoszeniu wyników matur ruch wzrósł o 2-3 procent. Około południa zarejestrowanych było 3940 kandydatów. I na Przyrodniczym ranking najpopularniejszych kierunków nie zmienił się, to: weterynaria, biotechnologia, biologia człowieka, żywienie człowieka, geodezja i kartografia. Zgłoszenia chętnych na studia na Przyrodniczym przyjmowane są do 11 lipca do godz. 15.

Na Politechnice Wrocławskiej od piątku przybyło ponad dwa tysiące zgłoszeń i we wtorek rano było ich ponad 12 700. Nie zmienia się lista najbardziej obleganych kierunków, to architektura, budownictwo oraz informatyka. Michał Ciepielski, biuro prasowe PWr: - Rekrutacja trwa u nas do 11 lipca, więc w liczbie zgłoszeń jeszcze sporo się zmieni.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl