wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Po raz 15. rozdano „Wrocławskie Magnolie”
Po raz 15. rozdano „Wrocławskie Magnolie”

Mgr inż. Natalia Kordysz, laureatka głównej nagrody w konkursie "Wrocławska Magnolia", i współprzewodniczący kapituły dr Jacek Ossowski

W Ogrodzie Botanicznym wręczono nagrody laureatom konkursu „Wrocławskie Magnolie”. W zorganizowanym po raz 15. konkursie wyróżniani są autorzy prac dyplomowych, których tematyka związana jest z poprawą jakości życia mieszkańców stolicy Dolnego Śląska

Reklama

- Konkurs ma zachęcać młodych ludzi do spoglądania na problemy miasta oraz próbę ich rozwiązania – mówił dr Jacek Ossowski, przewodniczący Rady Miasta Wrocławia. Współprzewodniczący kapituły przyznającej nagrody zwrócił uwagę, że to autorzy prac są młodzi, a wyobraźnia, inwencja, odwaga i nieszablonowane podejście do wyzwań to cechy przypisane do ich wieku.

Konkurs od dekady jest organizowany przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Szkoły wyższe – przy wsparciu uczelnianych koordynatorów, mogą wytypować po pięć prac magisterskich. Wspólnym mianownikiem tematycznym jest Wrocław i potrzeby jego mieszkańców, ale zakres opisywanych zjawisk jest nieograniczony. Obejmuje m.in. architekturę, ekologię, bezpieczeństwo publiczne, sprawy socjalne.

- Chcemy, aby prace mogły być wykorzystywane przez miejskie instytucje. Dodatkową satysfakcję sprawia autorom fakt, że ich praca jest użyteczna i nie trafia na półkę archiwum – mówił prof. Tadeusz Luty, współprzewodniczący kapituły „Wrocławskiej Magnolii”.

Wrocław nad Oławą

W 15. edycji konkursu wyróżniono sześcioro autorów. Najwyższą nagrodę (i 10 tys. zł) przyznano Natalii Kordysz, absolwentce architektury krajobrazu z Uniwersytetu Przyrodniczego za koncepcję promenady spacerowej wzdłuż rzeki Oławy.

Laureatami konkursu zostali także absolwenci Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytet Wrocławskiego. Odebrali nagrody w wysokości od 5 do 8 tys. zł.

Pełna lista laureatów konkursu „Wrocławska Magnolia” 2018.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl