wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Po raz 15. rozdano „Wrocławskie Magnolie”

- Konkurs ma zachęcać młodych ludzi do spoglądania na problemy miasta oraz próbę ich rozwiązania – mówił dr Jacek Ossowski, przewodniczący Rady Miasta Wrocławia. Współprzewodniczący kapituły przyznającej nagrody zwrócił uwagę, że to autorzy prac są młodzi, a wyobraźnia, inwencja, odwaga i nieszablonowane podejście do wyzwań to cechy przypisane do ich wieku.

Konkurs od dekady jest organizowany przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Szkoły wyższe – przy wsparciu uczelnianych koordynatorów, mogą wytypować po pięć prac magisterskich. Wspólnym mianownikiem tematycznym jest Wrocław i potrzeby jego mieszkańców, ale zakres opisywanych zjawisk jest nieograniczony. Obejmuje m.in. architekturę, ekologię, bezpieczeństwo publiczne, sprawy socjalne.

- Chcemy, aby prace mogły być wykorzystywane przez miejskie instytucje. Dodatkową satysfakcję sprawia autorom fakt, że ich praca jest użyteczna i nie trafia na półkę archiwum – mówił prof. Tadeusz Luty, współprzewodniczący kapituły „Wrocławskiej Magnolii”.

Wrocław nad Oławą

W 15. edycji konkursu wyróżniono sześcioro autorów. Najwyższą nagrodę (i 10 tys. zł) przyznano Natalii Kordysz, absolwentce architektury krajobrazu z Uniwersytetu Przyrodniczego za koncepcję promenady spacerowej wzdłuż rzeki Oławy.

Laureatami konkursu zostali także absolwenci Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytet Wrocławskiego. Odebrali nagrody w wysokości od 5 do 8 tys. zł.

Pełna lista laureatów konkursu „Wrocławska Magnolia” 2018.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl