wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zobacz oryginalny pawilon z drewna i tektury [ZDJĘCIA]
Zobacz oryginalny pawilon z drewna i tektury [ZDJĘCIA]

fot.jk

Prawie pół tysiąca kartonowych tulei podświetlanych ledowymi taśmami i stelaż z klejonego drewna wykorzystali studenci Politechniki Wrocławskiej do budowy oryginalnego pawilonu, który stoi na terenie kampusu uczelni. Wewnątrz prezentowana jest wystawa z okazji 70-lecia Politechniki.

Reklama

Pawiolnie zbudowanym z kartonowych tulei na drewaninym stelażu można zwiedzać wystawę poświęconą 70-leciu Politechniki Wrocławskiej.

Pomysłodawcą projektu jest właśnie Jerzy Łątka, doktorant na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, a w jego budowę zaangażowali się studenci z czterech kół naukowych. – Prace nad projektem trwały od listopada ubiegłego roku, sama realizacja zajęła nam około dwóch tygodni – mówi Małgorzata Radaj, studentka z Koła Naukowego Humanizacji Środowiska Miejskiego.

Półokrągła konstrukcja ma 11,5 długości i 6,2 metra szerokości. Między żebra drewnianego stelaża zamocowano 498 tulei z grubego kartonu, zamkniętych plastikowymi zaślepkami. Większość jest mlecznobiała, na 80 obejrzeć można zdjęcia dotyczące wydarzeń i postaci z 70-letniej historii Politechniki Wrocławskiej. M.in. żołnierzy z oddziału ochrony uczelni, wykładowców, rektorów, od roku 1945 po czasy współczesne. Wykłady, bale i inne wydarzenia uczelniane oraz najważniejsze inwestycje Politechniki.

Tuleje spięte są pięciuset kolorowymi taśmami ledowymi, które rozświetlą je od środka. - Dlatego najbardziej efektownie nasz obiekt będzie wyglądał po zmroku – zapowiadają młodzi konstruktorzy.

W przygotowaniu oryginalnego pawilonu brali udział studenci z kół naukowych: Humanizacji Środowiska Miejskiego i LabDigiFab – oba z Wydziału Architektury, EtaKsi z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz MOS z wydziału Elektroniki.

Pawilon do października jest do zobaczenia na terenie kampusu PWr. przy gmachu Bibliotechu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl