wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ósmy Auto Stop Race rusza w sobotę
Ósmy Auto Stop Race rusza w sobotę

Ósma edycja rajdu przez Europę rusza w najbliższą sobotę z wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. W kierunku włoskiej Tarquinii wyjedzie autostopem tysiąc studentów z całej Polski.

Reklama

Auto Stop Race, organizowany przez samorząd studentów Uniwersytetu Ekonomicznego, odbywa się w okolicy długiego majowego weekendu, w tym roku już po raz ósmy. Wydarzenie jest tak popularne, że organizatorzy ograniczyli liczbę uczestników do tysiąca. Studenci parami startują z kampusu Uniwersytetu i muszą jak najszybciej dotrzeć do celu wyprawy poruszając się tylko autostopem. Meta co roku jest w innym miejscu. Do tej pory były to m.in. Rimini, Barcelona, Rzym, Dubrownik, Walencja i Chalkidiki. Najlepszym dotarcie zajmowało zwykle kilkadziesiąt godzin.

W tym roku uczestnicy mają do pokonania trasę do Tarquinii w środkowych Włoszech, to ok. 1650 kilometrów.Na miejscu na najszybsze tandemy czekają nagrody, a na wszystkich zabawy i koncerty. Start Auto Stop Race w sobotę 30 kwietnia o godz. 9 z kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Kamiennej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl