wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy klub powstanie u historyków sztuki
Nowy klub powstanie u historyków sztuki

Nowy klub artystyczny powstanie przy ul. Szewskiej, fot. Tomasz Walków

Nowy klub artystyczny ma działać w kompleksie budynków na rogu ulicy Szewskiej i pl. Nankiera między Instytutem Historii Sztuki a dawną siedzibą Wydziału Farmacji.

Reklama

Władze Uniwersytetu Wrocławskiego szukają ajenta na lokal o powierzchni 272 metrów, do zagospodarowania jest także przylegający do niego dziedziniec.

Nowy gospodarz sam zadba i sfinansuje adaptację pomieszczeń, wystrój klubu oraz zadaszenia dziedzińca. Wejście do lokalu będzie od ul. Szewskiej, przez kamienicę zajmowaną przez Instytut Historii Sztuki, ale w planach jest także wejście od strony ul. Nożowniczej. Sąsiedztwo z historykami sztuki ma decydujący wpływ na charakter nowego miejsca na mapie kulturalnej Wrocławia. W regulaminie przetargu jest mowa, że oprócz działalności komercyjnej klub będzie przygotowywał wydarzenia realizowane wspólnie z Instytutem Historii Sztuki i Katedrą Muzykologii. W tym: koncerty, wystawy, pokazy filmów, spotkania z twórcami, prelekcje.

Na oferty władze uczelni czekają do 14 listopada.

w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl