wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowoczesna pracownia na Politechnice Wrocławskiej
Nowoczesna pracownia na Politechnice Wrocławskiej

fot. pwr.edu.pl

Na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej powstało nowoczesne laboratorium dydaktyczno-badawcze. Studenci mogą posiąść tam wiedzę z zakresu ogrzewnictwa i ciepłownictwa. Na własne oczy przekonają się, jak pracuje instalacja grzewcza.

Reklama

Nowe laboratorium to kolejne miejsce na mapie Politechniki Wrocławskiej, z którego mogą korzystać zarówno uczniowie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych na kierunku Inżynieria Środowiska. Pracownia została wyposażona m.in. w pompę ciepła, czyli źródło, dzięki któremu można uruchomić całą instalację w trybie grzewczym. Studenci mogą dotknąć każdego elementu, ustawić różne temperatury i naocznie sprawdzić, czy zmieniają się zgodnie z zadanymi układami.

W nowym laboratorium PWr prowadzone będą symulacje pracy instalacji grzewczej łącznie z ogrzewaniem podłogowym. Co więcej, na stanowisku można osobno uruchomić ogrzewanie podłogowe i instalację grzejnikową.

– Zadaniem studentów jest policzenie przepływów i ustawienie ich zgodnie z nastawami. Później na aparaturze pomiarowej muszą sprawdzić, czy wszystkie przepływy się zgadzają – mówi dr inż. Marcin Klimczak.

fot. pwr.edu.pl

Pierwsza tego typu pracownia na wydziale Inżynierii Środowiska została wyposażona w najnowocześniejsze instalacje. Stanowiska mogą być wykorzystywane także do prowadzenia podstawowych prac badawczych z wykorzystaniem m.in. kamery telewizyjnej i układu chłodzenia.

– Pracownia pozwoli pokazać studentom, jak wykonuje się tego typu instalacje. Tym samym zwalczymy podstawowy problem, gdyż nasi uczniowie zazwyczaj są w stanie zaprojektować takie systemy, ale niestety nie wiedzą, jak fizycznie układy wyglądają – dodaje oficjalnemu portalowi Politechniki Wrocławskiej dr Marcin Klimcza.

Nowe laboratorium PWr, które powstało dzięki współpracy Wydziału Inżynierii Środowiska z firmą TECE, znajduje się w budynku C-6, w sali 344.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl