wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowe Studenckie Centrum Wolontariatu

Studenckie Centrum Wolontariatu przy Politechnice Wrocławskiej swoją siedzibę ma w domu studenckim T-15 na Wittigowie na Biskupinie. Jest tam dwudziestoosobowa sala do szkoleń, kameralny pokój spotkań tzw. kanapa oraz pokój biurowy.

- To miejsce powstało z myślą o kołach naukowych, agendach kultury i innych stowarzyszeniach studenckich, które nie mają swojej siedziby, a muszą gdzieś się spotykać – mówi Sylwester Oracz z Fundacji MANUS, która nadzoruje Centrum.

Służyć ono ma kilku celom. Będą tam szkolenia dla studentów prowadzone zarówno przez organizacje związane z Politechniką Wrocławską, jak i organizacje pozarządowe i firmy zewnętrzne.

- Ograniczenie związane z korzystaniem Centrum jest jedno: muszą to być zajęcia bezpłatne – podkreśla Sylwester Oracz.

Jednak przede wszystkim nowe miejsce ma być dla młodych ludzi, którzy chcą spróbować sił w roli wolontariuszy. W Centrum będą organizowane prelekcje dotyczące zasad organizacji imprez, wydarzeń kulturalnych, metod poszukiwania sponsorów i pieniędzy na eventy studenckie.

Sylwester Oracz: - Zamierzamy jak najlepiej wykorzystać umiejętności i wiedzę, z którymi studenci przyjdą do nas. Wolontariat nie musi się kojarzyć tylko z pracami porządkowymi.

Pierwsze szkolenia w Centrum już trwają. Pięcioosobowy zespół przygotowuje się do marcowych Dni Aktywności Studenckiej. Ale chętni nadal mogą się zgłaszać.

- Liczba miejsc jest nieograniczona, bo wydarzeń będzie cała masa. Na przykład, prelekcję w Centrum obsłuży niewielki zespół wolontariuszy, ale podczas Pikniku Rodzinnego pracuje ich nawet setka – przedstawiciel Fundacji MANUS. – Wolontariat to nie tylko sposób na ciekawe spędzenie czasu, ale może się w jego trakcie narodzić pomysł na życie, bo form pracy, miejsc i ludzi, z którymi się spotykamy jest mnóstwo. To także okazja na naukę organizacji pracy, nawiązywania relacji z ludźmi i innych umiejętności przydatnych w „dorosłym” życiu po studiach.

Nowa placówka na Wittigowie to kolejny we Wrocławiu ośrodek angażujący osoby, które chcą bezpłatnie wesprzeć pracą inne osoby lub inicjatywy. Regularne szkolenia i warsztaty dla młodzieży i osób dorosłych prowadzi także Miejskie Centrum Wolontariatu.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl