wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nominacje profesorskie dla wrocławian
Nominacje profesorskie dla wrocławian

Uniwersytet Wrocławski, fot. jk

Aż 99 osobom, pracownikom instytucji naukowych, badawczych i artystycznych, prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie. W tym gronie znalazło się dziewięć osób związanych z Wrocławiem.

Reklama

Najwięcej nowych profesorów belwederskich przybyło tym razem Uniwersytetowi Wrocławskiemu. Dyplomy odebrali: prof. Małgorzata Łoboz z Instytutu Filologii Polskiej, 40-letni Krzysztof Krupiński z Instytutu Matematyki, Artur Krężel z Zakładu Chemii Biologicznej oraz prof. Andrzej Śmieja specjalizujący się w prawie cywilnym.

Profesorem tytularnym został prof. Marcin Czerwiński z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk. W Pałacu Prezydenckim nominacje odebrali także: prof. Józef Dziechciarz, szef Katedry Ekonometrii i Badań Operacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym, urolog prof. Tomasz Szydełko z Uniwersytetu Medycznego oraz Krzysztof Szabat, Kierownik Zakładu Napędu Elektrycznego, Mechatroniki i Automatyki Przemysłowej Politechniki Wrocławskiej.

Z wrocławskim Uniwersytetem Medycznym jest związana także prof. Bożena Płonka-Syroka, specjalizująca się w historii medycyny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl