wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nokia i WSB we Wrocławiu otwierają akademickie laboratorium LTE

Nokia i Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otwierają pierwsze na Dolnym Śląsku akademickie laboratorium technologii LTE oraz 5G. Od stycznia studenci będą uczyć się w nim obsługi i rozwijania usług opartych na superszybkim Internecie.

Reklama

W laboratorium tworzone i testowane będą rozwiązania z obszaru teleinformatyki oparte na technologii LTE oraz 5G. Laboratorium wyposażone zostało przez Nokię w sprzęt do obsługi bezprzewodowego przesyłu danych w standardzie LTE. Będzie rozbudowywane pod kątem wdrażanego w Polsce i na całym świecie nowego standardu przesyłu danych, czyli 5G.

Studenci uczący się w Lab powered by Nokia w WSB we Wrocławiu poznają technologie, które w najbliższych latach zrewolucjonizują usługi internetowe i telekomunikacyjne. Pozwolą one na rozwój Internetu rzeczy i wirtualnej rzeczywistości. Stosowane są one zarówno w przemyśle, jak i w usługach dostępnych dla każdego użytkownika, np. w autonomicznych samochodach, w telemedycynie oraz usługach medycznych wykonywanych na odległość.

Najlepiej się uczyć przez praktykę

- Nokia od lat stawia mocny nacisk na dzielenie się wiedzą, dlatego naturalnym dla nas elementem jest współpraca z lokalnymi uczelniami. Wierzę, że dzięki takim inicjatywom, możemy nie tylko realizować naszą misję, ale także znacząco przyczynić się do podniesienia jakości edukacji – mówi Bartosz Ciepluch, dyrektor wrocławskiego oddziału Nokii. - Z doświadczenia wiemy, że najlepiej jest połączyć teorię z praktyką. Dlatego gdy pojawił się pomysł budowy akademickiego laboratorium, od razu do niego przystąpiliśmy. Wszystko dla dobra studentów, którzy przecież w przyszłości zdobytą wiedzę będą chcieli wykorzystać w pracy.

Otwarcia laboratorium – planowane na 22 stycznia, zainicjuje działalność Studenckiego Koła Naukowego Sieci LTE i 5G. – Laboratorium to szansa dla naszych studentów na przygotowanie się do pracy z technologiami przyszłości a także na poznanie firmy Nokia i  obszaru jej działalności - mówi Sebastian Sobczyk, menedżer kierunku Informatyka w WSB we Wrocławiu. - Dzięki tej współpracy nasi studenci zdobędą pożądane na rynku pracy doświadczenie i kompetencje, które ułatwią im zawodowy start i dalszą karierę.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl