wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Noc Laboratoriów wkrótce. Trwają zapisy

Kilkadziesiąt laboratoriów wrocławskich uczelni, koncernów międzynarodowych, instytutów badawczych, a nawet policji zostanie na jedną noc – 10 października, otwartych dla gości. Tylko na Uniwersytecie Przyrodniczym dostępnych będzie aż 10 specjalistycznych pracowni. Liczba chętnych, którzy będą mogli je odwiedzić jest ograniczona. Zapisy już trwają.

Reklama

Specjaliści z Laboratorium Mikroskopii Elektronowej na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego przeprowadzą mikroskopowe badanie włosów. Pokażą jak przygotować preparat do badań i co ze stanu ludzkiego włosa można wywnioskować na temat zdrowia jego właściciela, trybu życia, odżywiania. Nadzwyczaj aktualny problem suszy omówią naukowcy z Laboratorium Wody na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji. Na modelu Wrocławskiego Węzła Wodnego pokażą symulację fali powodziowej. Spotkanie to okazja na rozmowę o anomaliach pogodowych, suszy i gwałtownych burzach, które tego lata nawiedzały także Polskę.

W Laboratorium Mikrobiologii Żywności na Wydział Medycyny Weterynaryjnej zobaczymy jak konserwować żywność by się ustrzec przed szkodliwymi drobnoustrojami oraz jak wykorzystuje się bakterie patogenne.

Nadzwyczaj interesująco zapowiadają się doświadczenia w Laboratorium Technologii Materiałów i Konstrukcji Budowlanych na Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji. Uczeni pokażą jak „mówią” domy z drewna, a jak z betonu i stali, bo wszystkie budynki się odzywają, co ludzie z nadwrażliwą wyobraźnią zrzucają na duchy.

W poszczególnych zajęciach może wziąć udział od 5 do 10 osób, dlatego chętni muszą się zarejestrować wskazując konkretne laboratorium i godzinę oraz liczbę osób, które zamierzają wziąć udział w spotkaniu. Zapisy trwają do 9 października do godz. 12, informacje o zasadach zapisów na stronie Nocy Laboratoriów w zakładce - Program.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl