wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Noc Biologów dla pasjonatów wiedzy

Kilkadziesiąt spotkań, warsztatów, wykładów i pokazów znalazło się w programie kolejnej edycji Nocy Biologów, którą zaplanowano na 10 stycznia na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zajęcia w laboratoriach, pracowniach i salach wykładowych poprowadzą pracownicy naukowi i studenci Wydziału Nauk Biologicznych.

Spotkania są przygotowane z myślą przede wszystkim o dzieciach i młodzieży, ale mogą w nich uczestniczyć całe rodziny pasjonatów nauki. Organizatorzy proponują m.in. warsztaty dotyczące zasad prawidłowego odżywiania, podczas których uczestnicy będą mieli okazję samemu ocenić stan odżywienia ciała oraz ułożyć jadłospis.

Atrakcją są zajęcia z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, np. wysokiej klasy mikroskopów służących do obserwacji komórkowych.

Nazwa imprezy zobowiązuje, dlatego w programie Nocy Biologów są wykłady dotyczące nocnego życia ssaków oraz nietoperzy. Intrygująco zapowiada się wykład dotyczący sekretów mumii.

Studenci biologii będą także uczyć się jak przetrwać w lesie, czego unikać, a co może być przydatne podczas wyprawy przez knieje.

Noc Biologów na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się 10 stycznia od godz. 14.30 do 23 w instytutach Wydziału Nauk Biologicznych (ul. Przybyszewskiego, Kuźnicza, Kanonia, Sienkiewicza). Dokładny plan na stronie internetowej: www.nocbiologow.home.pl.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl