wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych (NOMAD). Zgłoszenia

Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych (NOMAD) to okazja, by uczniowie szkół średnich i studenci pochwalili się swoimi umiejętnościami rozwiązywania zadań w dziedzinie analizy danych. To pierwszy tego rodzaju konkurs, do którego trwają teraz zgłoszenia (do 20 maja). Eliminacje online – 25 maja, a finał – 8 czerwca br. na Politechnice Wrocławskiej.  

Reklama

Organizatorem NOMAD jest Koło Naukowe Statystyki Matematycznej „Gauss”, działające przy Wydziale Matematyki wrocławskiej Politechniki. Uczestnicy, za pomocą samodzielnie napisanych programów, będą rozwiązywać problemy, na które można natrafić w życiu codziennym. Mistrzostwa są więc świetną okazją do sprawdzenia i poszerzenia swojej wiedzy.

Dla kogo NOMAD 

Do konkursu mogą zgłaszać się maksymalnie trzyosobowe drużyny w jednej z dwóch kategorii wiekowych: uczniowie szkół średnich oraz studenci.Każdy zespół wyznacza lidera, który będzie w imieniu całej grupy kontaktował się z organizatorami konkursu. Co ważne – każdy zespół, biorący udział w ostatnim etapie zawodów – odbywającym się na PWr – w którym znajdują się osoby niepełnoletnie, ma obowiązek stawić się na nich z opiekunem.

źródło: KN Gauss

Przebieg mistrzostw

Zawody są dwuetapowe.

Pierwszy etap polega na rozwiązaniu pięciu zadań i wysłaniu ich za pośrednictwem internetu do komitetu sędziowskiego – odbędzie się w sobotę 25 maja br. i potrwa pięć godzin. Początek o godz. 10.00. Celem tego etapu jest wyłonienie uczestników etapu drugiego – do ośmiu drużyn w każdej kategorii. Uwaga: uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie dostęp do odpowiedniego oprogramowania, pozwalającego na start w zawodach.

Drugi etap, finałowy, zaplanowany jest na sobotę, 8 czerwca br.. i odbędzie się w laboratoriach Politechniki Wrocławskiej. Potrwa od godz. 10.00 do 15.00. 

Jak się zgłosić do zawodów

Zgłoszenia do mistrzostw są w toku i potrwają do 20 maja br. Przed zgłoszeniem się do mistrzostw warto zapoznać się z przykładami zadań, ich rozwiązaniami oraz sposobem ich oceniania, dostępnymi na stronie internetowej organizatora.

Wszelkie niezbędne informacje, w tym pełny regulamin zawodów: TUTAJ

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl