wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Naukowcy wracają do Wrocławia

Beneficjentami programu Homing Plus firmowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej są Polacy pracujący w zagranicznych ośrodkach badawczych. Przyznane subsydia mają ich zachęcić do kontynuowania kariery naukowej w kraju.

Do tej pory w ośmiu edycjach programu 34 mln zł podzielono między 118 osób. Wśród 14 laureatów tegorocznego rozdania jest troje naukowców, którzy swoje badania mają zamiar realizować we wrocławskich instytucjach.

Dr inż. Sebastian Kraszewski pracował dotąd we francuskim Besançon na Université de Franche-Comté. Teraz na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki poprowadzi projekt badawczy, na którego realizację dostał 300 tys. zł.

Do Wrocławia wróci także dr Marzena Ciechomska, biotechnolożka z Newcastle University, na badania, które zrealizuje w Instytucie  Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, otrzymała 234 tys. zł.

Natomiast dr Mateusz Strzelecki, który w ostatnim czasie pracował na uniwersytecie w norweskim Svalbardzie, będzie miał do dyspozycji 305 tys. zł na badania na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl