wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nagroda PAN dla młodego biotechnologa
Nagroda PAN dla młodego biotechnologa

Doktor Aleksander Czogalla (z prawej)

Doktor Aleksander Czogalla z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego został tegorocznym laureatem nagrody „Iuvenes Wratislaviae”. Wyróżnienie po raz czwarty przyznał wrocławski oddział Polskiej Akademii Nauk.

Reklama

Młody uczony, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, jest dzisiaj adiunktem w Zakładzie Cytobiochemii na Wydziale Biotechnologii. Za sobą ma staże i praktyki za granicą, przez cztery lata pracował naukowo w Niemczech. W swoim dorobku ma także dyplom szkoły muzycznej w klasie organów.

Czogalla został nagrodzony za pracę zatytułowaną „Innowacyjne struktury origami DNA jako narzędzia do badań procesów zachodzących na powierzchni błon biologicznych”. Do „Iuvenes Wratislaviae”, przyznanej w tym roku po raz czwarty, mogą być zgłoszone osoby, które nie ukończyły 37 lat i zyskają rekomendację instytucji lub jednostki naukowej. W tym roku kapituła oceniała 13 zgłoszeń, najwięcej z Politechniki Wrocławskiej. Dr Czogalla został doceniony za publikację oraz udział w projektach badawczych i stażach naukowych. Laureat otrzymał 10 tys. zł.

Prof. Tadeusz Luty, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. współpracy z uczelniami wyższymi, akcentował, że młodzi zdolni naukowcy powinni być jak „oczko w głowie” środowiska naukowego. – Powinniśmy postarać się, aby laureaci „Iuvenes Wratislaviae” jak najszybciej znaleźli się wśród członków Akademii Młodych Uczonych przy PAN. Zapraszam ich także do Akademii Młodych Uczonych i Artystów, które działa przy Wrocławskim Centrum Akademickim – mówił prof. Tadeusz Luty.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl