wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nagroda PAN dla młodego biotechnologa
Nagroda PAN dla młodego biotechnologa

Doktor Aleksander Czogalla (z prawej)

Doktor Aleksander Czogalla z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego został tegorocznym laureatem nagrody „Iuvenes Wratislaviae”. Wyróżnienie po raz czwarty przyznał wrocławski oddział Polskiej Akademii Nauk.

Reklama

Młody uczony, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, jest dzisiaj adiunktem w Zakładzie Cytobiochemii na Wydziale Biotechnologii. Za sobą ma staże i praktyki za granicą, przez cztery lata pracował naukowo w Niemczech. W swoim dorobku ma także dyplom szkoły muzycznej w klasie organów.

Czogalla został nagrodzony za pracę zatytułowaną „Innowacyjne struktury origami DNA jako narzędzia do badań procesów zachodzących na powierzchni błon biologicznych”. Do „Iuvenes Wratislaviae”, przyznanej w tym roku po raz czwarty, mogą być zgłoszone osoby, które nie ukończyły 37 lat i zyskają rekomendację instytucji lub jednostki naukowej. W tym roku kapituła oceniała 13 zgłoszeń, najwięcej z Politechniki Wrocławskiej. Dr Czogalla został doceniony za publikację oraz udział w projektach badawczych i stażach naukowych. Laureat otrzymał 10 tys. zł.

Prof. Tadeusz Luty, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. współpracy z uczelniami wyższymi, akcentował, że młodzi zdolni naukowcy powinni być jak „oczko w głowie” środowiska naukowego. – Powinniśmy postarać się, aby laureaci „Iuvenes Wratislaviae” jak najszybciej znaleźli się wśród członków Akademii Młodych Uczonych przy PAN. Zapraszam ich także do Akademii Młodych Uczonych i Artystów, które działa przy Wrocławskim Centrum Akademickim – mówił prof. Tadeusz Luty.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl