wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na Politechnice Wrocławskiej powstała esportowa organizacja
Na Politechnice Wrocławskiej powstała esportowa organizacja

fot. pwr.edu.pl

Akademickie Stowarzyszenie Esportowe, to pierwsza tego typu organizacja studencka, która powstała na Politechnice Wrocławskiej. Do jej głównych zadań należeć będzie promocja kultury esportowej, szkolenie zawodników, a także organizacja esportowych wydarzeń.

Reklama

– Wydaje się, że e-sport jest już na etapie rozwoju porównywalnym z akademickimi klubami sportowymi, ale na uczelniach brakuje organizacji, które zrzeszałyby jego pasjonatów. Tę niszę chcieliśmy zagospodarować poprzez powołanie do życia Akademickiego Stowarzyszenie Esportowego – mówi Adam Howaniec, kapitan „Inżynierów” – studenckiej drużyny esportowej  działającej na Politechnice Wrocławskiej.

Stowarzyszenie Esportowe swoją działalność oficjalnie rozpoczęło pod koniec ubiegłego roku z inicjatywy studentów, którzy od 2017 roku rywalizują w T-Mobile Lidze Akademickiej, tocząc boje w popularnej grze komputerowej League of Legends. Co ciekawe, wrocławski zespół już dwukrotnie wygrywał tę rywalizację, zdobywając tytuł mistrza kraju, a w 2018 roku studenci PWr sięgnęli po brązowe medale Akademickich Mistrzostw Europy.

Jak informuje oficjalny portal Politechniki Wrocławskiej Stowarzyszenie zrzesza obecnie ok. 30 studentów i studentek, w tym graczy i osoby odpowiedzialne za organizację i promocję esportu. Zawodnicy podzieleni są na sekcje, które odpowiadają tytułom gier, w których toczą boje. Obecnie najpopularniejsze są takie tytułu jak: League of Legends, Overwatch czy Starcraft II, a w niedalekiej przyszłości powołane mają zostać sekcje FIFA oraz Counter Strike.

– Zakładając stowarzyszenie chcieliśmy przede wszystkim wypromować e-sport i nasze drużyny na Politechnice Wrocławskiej. Co miłe, już teraz nasz profil na Facebooku śledzi kilkaset osób, a liczba followersów systematycznie rośnie. Na zorganizowanej przez nas pierwszej rekrutacji pojawiło się kilkudziesięciu kandydatów, co pokazuje, jak wielki potencjał drzemie wśród naszych studentów – twierdzi Justyna Strojna z zarządu stowarzyszenia.

Najbliższa okazja do wzięcia udziału w esportowych zawodach nadarzy się już niebawem. Akademickie Stowarzyszenie, wspólnie z samorządem studenckim Politechniki Wrocławskiej, planuje w czerwcu tego roku organizację dwudniowej imprezy poświęconej grom sieciowym.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl