wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wkrótce mistrzostwa Polski szkół wyższych w unihokeju
Wkrótce mistrzostwa Polski szkół wyższych w unihokeju

Mistrzostwa Polski szkół wyższych w unihokeju już w ten weekend

Pięć drużyn zgłosiło się do udziału w mistrzostwach Polski szkół wyższych w unihokeju, które w najbliższy weekend odbędą się we Wrocławiu. Zawody zostaną rozegrane w hali sportowej przy ul. Przesmyckiego 10, a wstęp na nie będzie bezpłatny.

Reklama

Celem zawodów jest m.in. popularyzacja i upowszechnienie gry w unihokeja, integracja środowiska akademickiego oraz poprawa ogólnej sprawności fizycznej studentów poprzez umożliwienie im udziału w zawodach sportowych.

Pierwszego dnia rywalizacja będzie się toczyła w systemie „każdy z każdym”, a drugiego dnia zawodów dwie najlepsze drużyny zagrają w wielkim finale, odbędzie się także mecz o trzecie miejsce. Mecze będą trwały 3x10 minut, a czas będzie zatrzymywany tylko przy rzutach karnych, na wyraźne żądanie sędziego i w ostatnich trzech minutach spotkania.

Na zakończenie zawodów drużyny otrzymają dyplomy, pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Osobno przyznane zostaną także nagrody indywidualne – dla „Najwszechstronniejszego zawodnika”, „Najlepszego zawodnika turnieju” i „Najlepszego bramkarza turnieju”.

Zawody zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia w hali sportowej Kompleksu Sportowego Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Początek pierwszego meczu w sobotę o godz. 10.00.

Mistrzostwa organizowane są przez Polski Związek Unihokeja, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Politechnikę Wrocławską i Akademicki Klub Sportowy „Politechnika Wrocławska”. Partnerem zawodów jest Komitet Organizacyjny The World Games 2017 Wrocław.

Unihokej jest jedną z dyscyplin, które będzie można zobaczyć podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. W turnieju unihokeja wystąpi sześć drużyn męskich.

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl