wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Milion złotych na studia pedagogiczne

Milion złotych dostanie Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu na rozwój programu studiów na kierunku pedagogika specjalna.

Dotację przyznało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Program wrocławskiej uczelni został bardzo wysoko oceniony (zajął 6. miejsce) w ministerialnym konkursie, do którego zgłoszono 261 wniosków z uczelni publicznych i niepublicznych z całej Polski.

Dotacja zostanie przeznaczona na badania dotyczące przełamywania barier i ograniczeń prowadzących do wykluczenia, na organizowanie i promowanie wszelkich form aktywności osób niepełnosprawnych, chorych oraz wykluczonych.

– Będzie także wykorzystana na podniesienie jakości kształcenia, szczególnie na rozwijanie praktycznych umiejętności zawodowych studentów, organizowanie zajęć terenowych, gdzie student uczy się poprzez prowadzenie badań, a nie w ławce, czyli w placówkach resocjalizacyjnych w całej Polsce – wyjaśnia prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW. – Rozbudowany plan studiów zakłada także współpracę z firmami z obszaru pedagogiki specjalnej, prowadzenia wspólnych badań, projektów wychowawczych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych, resocjalizacyjnych.

Studia na kierunku „pedagogika specjalna” w DSW są prowadzone od 17 lat. To jedyna w regionie szkoła wyższa posiadająca uprawnienia do prowadzenia studiów na kierunku. Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej już po raz drugi został nagrodzony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za program studiów dostosowany do wymogów rynku pracy.

DSW/wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl