wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Mieszkania i stancje dla studentów
Mieszkania i stancje dla studentów

Studenci mogą ciągle znaleźć wiele ofert mieszkań do wynajęcia, które znajdują się w okolicy pl. Grunwaldzkiego i największych wrocławskich uczelni, fot. Tomasz Walków

Po kilkanaście nowych ogłoszeń dziennie pojawia się w serwisach internetowych z ofertami mieszkań dla studentów. Ceny za łóżko porównywalne są z ubiegłorocznymi.

Reklama

Serwisy z ogłoszeniami są prowadzone przez samorządy studenckie, organizacje uczelniane, wyspecjalizowane działy z ofertami mieszkań dla studentów mają portale ogłoszeniowe. To najpopularniejsza forma na szukania kandydatów na lokatorów i mieszkań do wynajęcia. W serwisie prowadzonym przez Fundację Manus instancje.pl codziennie przybywa po kilka-, kilkanaście nowych adresów mieszkań, ale także stancji i miejsc w pokojach. Sporo ogłoszeniodawców poszukuje dodatkowych lokatorów do mieszkań, które sami wynajmują. Pokój w mieszkaniu studenckim na Biskupinie – z dostępem do wyposażonych w podstawowe sprzęty kuchni i łazienki oraz z internetem kosztuje 450 zł. To stosunkowo niewiele, gdy wziąć pod uwagę, że dojazd na uczelnie w pobliże pl. Grunwaldzkiego zajmuje ok. 10 minut. Im bliżej uczelni, tym ceny wyższe. Przykład: za łóżko w pokoju dwuosobowym w mieszkaniu przy ul. Parkowej (jeszcze bliżej pl. Grunwaldzkiego) trzeba zapłacić już 500 zł. Nieco drożej – ale też umiarkowanie – jest w centrum. Za trzypokojowe mieszkanie dla pięciu osób dwa kroki od ul. Świdnickiej trzeba wydać nieco ponad 3 tys. zł. Właściciel lokalu za pokój jednoosobowy chce 750 zł, od pary studentów, którzy zajmą pokój bez balkonu, weźmie po 550 zł. Większość pokojów lub miejsc do wynajęcia to oferty dotyczące mieszkań studenckich. Rzadziej zdarzają się propozycje od właścicieli, którzy chcą przyjąć młodych ludzi na kwaterę. Za to ciągle oferowane są mieszkania z osobnym wejściem.

Tanie kawalerki i poszukujący

– Na razie tylko dzwonią i pytają o warunki. Nikt jeszcze nie zdecydował się nawet obejrzeć mieszkania – przyznaje właścicielka dwupokojowego, wyremontowanego lokalu w sercu Wrocławia. Argumenty „za” ma wyjątkowe: świetne położenie – 5 minut pieszo od Rynku i Uniwersytetu, poza tym mieszkanie jest świeżo po remoncie. Cena: 1300 zł plus 500 zł opłat za całość. Dlaczego nie ma chętnych? – Podobno studentów jest coraz mniej, a mieszkań przecież ciągle przybywa – mówi. W dodatku wciąż można trafić na dobry adres i tanią ofertę. W jednym z serwisów oferowana jest kawalerka za jedyne 800 zł (plus media) i to tuż przy pl. Grunwaldzkim w pobliżu Politechniki, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Kampusu Uniwersyteckiego. Kawalerki i mieszkania do wynajęcia oferowane są w pierwszym mikroapartamentowcu przy ul. Pasteura. Nieco ponad 16-metrowy lokal (umeblowany, z łazienką) kosztuje 1300 zł plus opłaty, ale mieszkanie o powierzchni 11,48 mkw. kosztuje wynajmującego tylko 990 zł, a 26,42 mkw. – 1700 zł. Te stawki dotyczą niższych kondygnacji. Im wyżej, tym ceny rosną. Na 6. piętrze z widokiem na Odrę lub pl. Grunwaldzki za mieszkanie o powierzchni 11,70 mkw. chętni zapłacą już 1100 zł, a dwupokojowe 23,59 mkw. trzy piętra wyżej kosztują 1900 zł za miesiąc wynajmu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl