wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Międzynarodowy Dzień Studenta to prawdziwa okazja do świętowania. Tak 17 listopada będą się bawić wrocławscy studenci
Na zdjęciu serce z dłoni uczestnika koncertu Anny Wyszkoni Oleksandr Poliakovsky
Na zdjęciu serce z dłoni uczestnika koncertu Anny Wyszkoni

Międzynarodowy Dzień Studenta, choć inspirowany jest tragicznymi wydarzeniami z 1939 roku, to dziś jest świętem wielokulturowości, aktywności studenckiej i swobodnego imprezowania. Zobacz, gdzie i jak 17 listopada będą się bawić studenci wrocławskich uczelni.

Reklama

Początki Międzynarodowego Dnia Studenta nie mają nic wspólnego z zabawą. Dzień ten został ustanowiony w 1941 r. przez kongres International Students Concil. Upamiętnia krwawo stłumioną antynazistowską demonstrację i aresztowanie ponad 1200 studentów i pracowników Uniwersytetu Karola w Pradze. Większość z nich zesłano do obozów koncentracyjnych, a na dziewięciorgu  wykonano wyrok śmierci.

Obecnie Dzień Studenta to jednak okazja do propagowania wielokulturowości i tolerancji oraz – zabawy. I tak właśnie świętować będą swój dzień wrocławscy studenci.

Medycy będą się bawili na American Party

Samorząd Studencki Uniwersytetu Medycznego organizuje imprezę w klubie Cherry przy ul. Kuźniczej 10. Poprowadzi ją DJ Orlov. Obowiązuje klimat amerykański. Będzie popcorn i poncz w czerwonych kubkach. W klubie obecny będzie też profesjonalny fotograf, który zdjęciami z imprezy wypełni dedykowaną ściankę.

Start godz. 22:00. Dla studentów UMed wstęp wolny.

Politechnika zaprasza w tropiki

Z okazji swojego święta studenci PWr będą bawić się w klubie Jamaica przy ul. Ruskiej 51B (Pasaż Niepolda). Nazwa kluby zobowiązuje do odpowiedniego stroju: hawajskich koszuli i spódniczek z trawy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników konkurs. Aby wziąć w nim udział, należy oznaczyć swoich plażowych towarzyszy, z którymi zawitacie do klubu, i napisać, jak byście spędzili wakacje w tropikach.

Start godz. 22:00. Dla studentów PWr i tych, którzy przyjdą przed północą, wstęp jest za darmo.

Nie ma to jak wspólna zabawa

Na obie imprezy – w klubie Cherry  i w klubie Jamaica – dołączyć mogą wszyscy chętni. Ale wówczas należy zapłacić za wstęp. Aby wejść do klubu Cherry, studenci innych uczelni będą musieli zapłacić 5 zł, a pozostali goście – 10 zł. Te same kwoty obowiązują w klubie Jamaica po północy. 

Uniwersytet Ekonomiczny szykuje niespodziankę

Najbardziej tajemniczą niespodziankę szykuje Samorząd Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego. Wszystko ma się wyjaśnić w bibliotece przy ul. Komandorskiej 118/120.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl