wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Międzynarodowy Dzień Studenta to prawdziwa okazja do świętowania. Tak 17 listopada będą się bawić wrocławscy studenci
Na zdjęciu serce z dłoni uczestnika koncertu Anny Wyszkoni Oleksandr Poliakovsky
Na zdjęciu serce z dłoni uczestnika koncertu Anny Wyszkoni

Międzynarodowy Dzień Studenta, choć inspirowany jest tragicznymi wydarzeniami z 1939 roku, to dziś jest świętem wielokulturowości, aktywności studenckiej i swobodnego imprezowania. Zobacz, gdzie i jak 17 listopada będą się bawić studenci wrocławskich uczelni.

Reklama

Początki Międzynarodowego Dnia Studenta nie mają nic wspólnego z zabawą. Dzień ten został ustanowiony w 1941 r. przez kongres International Students Concil. Upamiętnia krwawo stłumioną antynazistowską demonstrację i aresztowanie ponad 1200 studentów i pracowników Uniwersytetu Karola w Pradze. Większość z nich zesłano do obozów koncentracyjnych, a na dziewięciorgu  wykonano wyrok śmierci.

Obecnie Dzień Studenta to jednak okazja do propagowania wielokulturowości i tolerancji oraz – zabawy. I tak właśnie świętować będą swój dzień wrocławscy studenci.

Medycy będą się bawili na American Party

Samorząd Studencki Uniwersytetu Medycznego organizuje imprezę w klubie Cherry przy ul. Kuźniczej 10. Poprowadzi ją DJ Orlov. Obowiązuje klimat amerykański. Będzie popcorn i poncz w czerwonych kubkach. W klubie obecny będzie też profesjonalny fotograf, który zdjęciami z imprezy wypełni dedykowaną ściankę.

Start godz. 22:00. Dla studentów UMed wstęp wolny.

Politechnika zaprasza w tropiki

Z okazji swojego święta studenci PWr będą bawić się w klubie Jamaica przy ul. Ruskiej 51B (Pasaż Niepolda). Nazwa kluby zobowiązuje do odpowiedniego stroju: hawajskich koszuli i spódniczek z trawy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników konkurs. Aby wziąć w nim udział, należy oznaczyć swoich plażowych towarzyszy, z którymi zawitacie do klubu, i napisać, jak byście spędzili wakacje w tropikach.

Start godz. 22:00. Dla studentów PWr i tych, którzy przyjdą przed północą, wstęp jest za darmo.

Nie ma to jak wspólna zabawa

Na obie imprezy – w klubie Cherry  i w klubie Jamaica – dołączyć mogą wszyscy chętni. Ale wówczas należy zapłacić za wstęp. Aby wejść do klubu Cherry, studenci innych uczelni będą musieli zapłacić 5 zł, a pozostali goście – 10 zł. Te same kwoty obowiązują w klubie Jamaica po północy. 

Uniwersytet Ekonomiczny szykuje niespodziankę

Najbardziej tajemniczą niespodziankę szykuje Samorząd Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego. Wszystko ma się wyjaśnić w bibliotece przy ul. Komandorskiej 118/120.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl