wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Maturzyści tłumnie wpisują się na studia

Na Uniwersytecie Wrocławskim do wtorku zarejestrowano 15 tys. zgłoszeń. Liczba deklaracji nie jest równa licznie kandydatów, bo jedna osoba może się wpisać nawet na kilka kierunków, a ostateczną decyzję podjąć nawet w październiku.

Tradycyjnie najwięcej chętnych jest na jednolite studia prawnicze, które chce studiować około 1600 osób. Jednak najtrudniej będzie zostać studentem chemii i toksykologii sądowej (to nowy kierunek studiów prowadzonych wspólnie przez Wydział Chemii UWr i Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego). Tu o jeden indeks zabiega 11,2 osób. Potem na liście najpopularniejszych są: psychologia (8,9 osób na miejsce), dziennikarstwo i komunikacja społeczna (8,4 kandydatów na miejsce) i komunikacja wizerunkowa, gdzie na jedno miejsce przypada osiem osób. Osoby, które przymierzają się do studiów na UWr mają mało czasu na decyzje – deklaracje można składać do 2 lipca.

Do poniedziałku 6 lipca do godz. 12 trwa rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym. Do wtorku deklaracje złożyło 3,8 tysiąca osób. Aż tysiąc z nich chce studiować weterynarię – to od lat najbardziej oblegany kierunek. Ponad czterech kandydatów na miejsce jest na gospodarkę przestrzenną, a na biologię człowieka przypada średnio 3,7 chętnych.

- Sporo osób interesuje się studiami na Wydziale Nauk o Żywności, między innymi na kierunkach technologia żywności i żywienie człowieka. Liczymy na to, że nowy kierunek zarządzanie jakością i analiza żywności także będzie wybierany, bo to przyszłościowa specjalizacja – informuje Jolanta Cianciara z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Do 8 lipca trwa rejestracja kandydatów na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Ekonomicznym. Na Politechnice w środę 1 lipca odnotowano ponad 10,5 tysiąca zgłoszeń. - Najpopularniejsze kierunki to nadal budownictwo, architektura, informatyka, inżynieria biomedyczna, górnictwo i geologia oraz geodezja i kartografia – dodaje Michał Ciepielski z biura prasowego PWr.

Także nieco ponad tydzień – do 8 lipca, mają na zapisanie się na studia osoby, które myślą o karierze ekonomisty. W dniu ogłoszenia wyników matur w naszym systemie elektronicznym zalogowało się prawie 4 i pół tysiąca kandydatów na studia stacjonarne I stopnia – informuje Jolanta Nowacka z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl