wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Laureaci SPS dla studentów wyjeżdżających na studia za granicę
Laureaci SPS dla studentów wyjeżdżających na studia za granicę

Stypendia, w letniej edycji Studenckiego Programu Stypendialnego, otrzymało 27 studentów z pięciu wrocławskich uczelni, wyjeżdżających na studia za granicę. Program już od kilku lat realizowany jest z inicjatywy Prezydenta Miasta Wrocławia przez Wrocławskie Centrum Akademickie.

Reklama

Na aktualną edycję Programu Gmina Wrocław przeznaczyła środki w wysokości 77 tys. zł. O stypendium ubiegały się 52 osoby.

Wyjazdy odbywają się w ramach programów wymiany międzynarodowej oraz podpisanych pomiędzy uczelniami umów partnerskich. Studenci korzystający ze stypendiów, zdobywają na uczelniach zagranicznych nowe, cenne doświadczenia oraz wiedzę, którą wykorzystują w toku dalszych studiów.

Wysokość stypendium wynosi 500 zł miesięcznie, a osoby zainteresowane mogą aplikować o stypendium online - przez stronę WCA (link). Na stronie można znaleźć też szczegółowe informacje, dotyczące terminów składania wniosków.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl