wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kurs dla kandydatów do szkoły oficerskiej
Kurs dla kandydatów do szkoły oficerskiej

Inscenizacja Nocy Listopadowej w szkole oficerskiej, fot. WSO

Dwa dni ciężkich ćwiczeń, a na koniec sprawdzian. Grupa młodych ludzi przeszła kurs przygotowujący do studiów wojskowych.

Reklama

Zajęcia w sali gimnastyczne, na bieżni, na siłowni i na basenie były w planach kursu przygotowawczego dla kandydatów do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Uczestnicy spotykali się z oficerami prowadzącymi na co dzień szkolenia podchorążych. Dowiedzieli się jak przygotować się kondycyjnie do egzaminu sprawnościowego. To jeden z najważniejszych elementów rekrutacji do szkoły oficerskiej. Wymagania są wyśrubowane, a konkurencja duża. Co roku o przyjęcie na studia wojskowe zabiega od kilkunastu do kilkudziesięciu osób na miejsce.

Kolejny kurs dla potencjalnych kandydatów planuje się na marzec. Jednak na spotkanie z wykładowcami i podchorążymi będzie okazja już 28 listopada. W szkole oficerskiej w przeddzień Święta Podchorążego, które obchodzone jest w rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego, organizowany jest dzień drzwi otwartych. Będzie można obejrzeć izby żołnierskie, pracownie i sale wykładowe, w tym trenarżery i symulatory pola walki. W programie są także pokazy wyszkolenia taktycznego. Drzwi otwarte w Wyższej Szkole Oficerskiej w poniedziałek 28 listopada, w godz. 11-14.

W finale podchorążowie wystąpią w widowiskowej inscenizacji Nocy Listopadowej. Uczestnicy pokażą się w historycznych strojach. Prezentacja na placu apelowym o godz. 16.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl