wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kręci Cię nauka? Wystartuj w FameLab

- Wierzę, że w każdym drzemie ciekawość świata. Warto uczyć się jak mówić o nauce, nawet jak jesteśmy doświadczonymi naukowcami – mówi Monika Koperska w filmie promującym imprezę. To młoda chemiczka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która wygrała pierwszą edycję FameLab w Polsce, a w ogólnoświatowym finale zdobyła drugie miejsce.

FameLab to konkurs dla osób zafascynowanych nauką i jej promowaniem. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 r. Od 2007 r. współorganizatorem jest British Council, zabawa nabrała wymiaru ogólnoświatowego i teraz organizowana jest w 20 krajach. W Polsce w tym roku odbędzie się po raz trzeci.

Zasady konkursu są proste: każdy zawodnik ma trzy minuty, aby opowiedzieć jaką dziedziną nauki się zajmuje i co jest w niej fascynującego. Nie można posługiwać się rzutnikiem, ani komputerem. Uczestnik może wykorzystać tylko rekwizyty, które jest w stanie samodzielnie obsłużyć podczas prezentacji.

- Musisz znaleźć temat, który naprawdę ciebie interesuje, naprawdę ciebie kręci, aby emocjami, które drzemią w tobie zarazić publiczność – mówi Monika Koperska.

Zwycięzca polskiej edycji FameLab otrzyma 30 tys. zł na cele naukowe plus 5 tys. zł na własne wydatki. Pojedzie także do Londynu na ogólnoświatowy finał. Tam do decydującej rozgrywki z udziałem 10 zawodników już dwa razy zakwalifikowali się Polacy.

W konkursie mogą wziąć udział osoby dorosłe, studenci ostatnich lat nauk przyrodniczych, ścisłych, medycznych, rolniczych lub technicznych, doktoranci oraz osoby pracujące w instytucjach prowadzących w sposób ciągły badania naukowe.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 stycznia.

Współorganizatorami polskiego FameLab są British Council i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Więcej o szczegółach konkursu na internetowej stronie: www.famelab.org.pl.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl