wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Konkurs Nokii na aplikację

Do 15 sierpnia organizator konkursu czeka na projekt innowacyjnej aplikacji, programu czy też produktu, które uczynią życie w mieście bardziej interesującym i/lub wygodniejszym. Po pozytywnym przejściu pierwszej fazy eliminacji, uczestnik będzie miał dwa miesiące na dostarczenie realizacji swojego projektu. Laureaci konkursu będą mogli zaprezentować swój pomysł na ogólnopolskiej konferencji IT z udziałem światowych gwiazd programowania – Scottem Mayersem i Venkatem Subramanianem. Oprócz nagrody pieniężnej, Nokia gwarantuje finalistom dostęp do swoich technologii oraz pomoc przy wdrożeniu aplikacji na rynek.

Czym może być SmartCity?

Wystarczy rozejrzeć się po swoim sąsiedztwie i znaleźć obszar, w którym można coś poprawić czy udoskonalić. Tematem konkursu jest „inteligentne miasto”. Przykładem może być np. aplikacja, która pomaga kierowcom w szukaniu wolnego miejsca parkingowego.

– Liczymy na zgłoszenia od wszystkich kreatywnych programistów, którzy chcą unowocześnić otaczającą ich przestrzeń oraz uczynić życie w mieście bardziej przyjaznym i ekscytującym. Z pewnością jest wiele obszarów, które mogą być inspiracją do stworzenia innowacyjnego rozwiązania na potrzeby społeczeństwa – mówi jeden z organizatorów konkursu, Konrad Fuławka z wrocławskiego oddziału Nokii. 

Warto pamiętać, że nie ma ograniczenia co do języka programowania, platformy czy też ilości osób pracujących nad projektem. Aplikacja nie musi być też mobilna, choć jest to dodatkowy atut. Tak naprawdę nie musi być to nawet program komputerowy. Do konkursu można zgłosić także urządzenia, maszyny czy kreatywne rozwiązania. Warunki są tylko dwa: gotowy produkt musi być innowacyjny i nowatorski, a jego głównym zadaniem ma być ułatwienie życia mieszkańcom miast. Liczy się pomysł i wykonanie.

Formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje o konkursie i konferencji dostępne są na stronie www.codedive.pl

materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl