wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:21

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Konkurs dla młodych urbanistów

Park Handlowy Bielany zachęca młodych miłośników Wrocławia do włączenia się w stworzenie projektu jednego z centrów aktywności. Fascynacja Wrocławiem mile widziana!

Przyjemna atmosfera, wygoda i komfort, poczucie „bycia u siebie” – większość z nas ceni takie miejsca, w których dobrze spędza się czas i które tworzone były z myślą o użytkownikach i ich potrzebach. Coraz chętniej wrocławianie dbają również o przestrzenie wspólne: projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego rośnie, rośnie też liczba zgłaszanych pomysłów na aktywizację i zagospodarowanie obszarów dostępnych publicznie.

Park Handlowy Bielany włącza się w tę ideę dzięki współpracy z trzema wrocławskimi uczelniami: Politechniką Wrocławską, Akademią Sztuk Pięknych oraz Wyższą Szkołą Humanistyczną. Studenci kierunków związanych z urbanistyką, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym – zarówno stacjonarnych i niestacjonarnych, studiów podyplomowych – będą mogli włączyć się w projektowanie jednego z trzech centrów aktywności, które powstaną w nowym, rozbudowanym Parku Handlowym Bielany. Chodzi o tzw. zieloną strefę, która wspólnie ze strefą dla rodzin z dziećmi oraz strefą wypoczynku będzie przestrzenią spotkań, relaksu, a także różnego rodzaju aktywności.

 – Chcielibyśmy, aby to miejsce pokazywało naszą fascynację Wrocławiem, jego wyjątkową atmosferą, architekturą, ale także najważniejszymi elementami tutejszego krajobrazu. Czyli tym wszystkim, do czego odwołuje się projekt rozbudowywanego centrum – mówi Ewa Kolondra, dyrektor Parku Handlowego Bielany. – Dlatego zależy nam na współpracy z młodymi ludźmi, którzy mają ciekawe, nowe podejście do wspólnej przestrzeni i kreatywne pomysły. Dla nich przygotowaliśmy konkurs „Zainspirowani Wrocławiem”, a najciekawsza propozycja będzie wspólnym dobrem nas wszystkich.

Zadaniem uczestników będzie stworzenie kompleksowego projektu „zielonej strefy” – aranżację przestrzeni przyjaznej klientom klientów i prezentującą inspiracje Wrocławiem. Platformą kontaktów z organizatorami będzie fanpage „Zainspirowani Wrocławiem”, na którym można będzie zadawać pytania i uzyskać wszelkie wytyczne, m.in. rysunki i rzuty, regulamin.

Jest o co walczyć, ponieważ organizatorzy przygotowali aż trzy wartościowe nagrody:

  • nagroda główna – komputer Apple iMac o wartości 6 tys. złotych, przystosowany do projektowania prac graficznych; tu zwycięzcę wybierać będzie jury konkursu,
  • nagroda za II miejsce – wyjazd na europejskie targi wyposażenia wnętrz; tu o wyborze nagrodzonego decydować będą internauci, oddając swoje głosy na Facebooku,
  • nagroda z III miejsce – płatny dwumiesięczny staż w pracowni architektonicznej Group-Arch.

Zgłoszenia projektów przyjmowane będą do 12 maja br. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane jest podczas Nocy Muzeów (17 maja) w Sali Wielkiej wrocławskiego ratusza.

 MaWi

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl