wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Konferencja "Wymiary samotności"
Konferencja "Wymiary samotności"

Wspólnie z Akademią Młodych Uczonych i Artystów i Instytutem Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszamy do udziału w konferencji „Wymiary Samotności”, która odbędzie się 24 października. Konferencja wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych we Wrocławiu w ramach Wrocławskiego Roku Dobrych Relacji – Przeciw Samotności, ogłoszonego z inicjatywy Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Reklama

Wykład otwarcia wygłosi profesor Jan Miodek, który opowie o „Samotności i radości w języku”. Dalsza część programu obejmuje dwie części: pierwsza będzie uwzględniała praktyczne wyzwania związane z doświadczeniem samotności, a druga teoretyczne ujęcia zjawiska samotności. W części praktycznej znajdą się wystąpienia na temat biochemicznych aspektów samotności i stresu oraz samotności na współczesnym rynku pracy (w tym: samotności kobiet w nauce), aspekty psychologiczne samotności, z uwzględnieniem doświadczeń depresji i mobbingu. W części teoretycznej możemy spodziewać się wykładów poświęconych wybranym filozoficznym ujęciom samotności, samotności w sztuce i estetyce, a także relacjom między jednostką a społeczeństwem.

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/2jKDH2uG7

Transmisja online.

(Identyfikator spotkania: 856 8557 8235, Kod dostępu: 866942)

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa pod numerem telefonu  071 770 20 26

Integralną częścią wydarzenia będzie Koncert Kompozytorski, przygotowany przez dr Adama Porębskiego, prodziekana na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej. Koncert odbędzie się również 24 października o godz. 18:00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (budynek E, I piętro, pl. Jana Pawła II nr 2).

Wstęp na konferencję i koncert jest wolny.

Miejsce wydarzenia: sala Inkubatora Przedsiębiorczości E-Sportu (Kompleks Hotelu GEM), ul. Mianowskiego 2b.

Zapraszamy!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl