wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Konferencja w EIT+: Jak połączyć naukę z biznesem

Naukowcy, przedstawiciele rządu i instytucji zarządzających badaniami oraz innowacyjnych firm wezmą udział w konferencji Polish Scientific Networks, która w czwartek 30 czerwca rozpocznie się we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ na Praczach Odrzańskich.

Reklama

Polish Scientific Networks to jedno z najbardziej prestiżowych spotkań z udziałem władz, przedstawicieli świata nauki oraz biznesu, przede wszystkim firm korzystających z innowacyjnych rozwiązań. Trzydniową imprezę wypełnią debaty, prezentacje referatów.

W kampusie na Praczach Odrzańskich posłuchać będzie można m.in. prof. Macieja Chorowskiego, szefa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, prof. Edwarda Nęckiego, wiceprezesa Polskiej Akademii Nauki, Fundację na Rzecz Nauki Polskiej reprezentował będzie dr Tomasz Perkowski, a Ministerstwo Nauki dr Piotr Dardziński. Wśród prelegentów znajdują się także przedstawiciele kilkunastu uczelni i instytucji badawczych z całej Polski. Liczną grupę uczestników konferencji stanowią przedstawiciele biznesu, w tym firm ściśle korzystających z dokonań naukowców, m.in. Olga Malinkiewicz, współtwórczyni najlepszego polskiego start-upa w 2015 roku.

- Głównym celem jest dyskusja nad sposobami komercjalizacji wyników badań oraz pomoc w nawiązaniu współpracy między środowiskiem naukowym a firmami i organizacjami zainteresowanymi tworzeniem i wdrażaniem innowacyjnych technologii – zapowiadają organizatorzy.

Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się TUTAJ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl