wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Konferencja „Społeczne konteksty samotności i osamotnienia”
Konferencja „Społeczne konteksty samotności i osamotnienia”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Społeczne konteksty samotności i osamotnienia”, która odbędzie się - w formule hybrydowej - 7 kwietnia. Konferencja wpisuje się w cykl wydarzeń, organizowanych we Wrocławiu w ramach Wrocławskiego Roku Dobrych Relacji – Przeciw Samotności.

Reklama

Wrocławskie Centrum Akademickie i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają na konferencję miejską „Społeczne konteksty samotności i osamotnienia”.

Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia w formie hybrydowej.

LINK DO STREAMINGU

Konferencja wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych we Wrocławiu w ramach Wrocławskiego Roku Dobrych Relacji – Przeciw Samotności.

Celem konferencji jest podjęcie publicznej debaty na temat samotności w jej wielu kontekstach i wymiarach.

Dlaczego stajemy się samotni? Jakie konsekwencje – społeczne, zawodowe i zdrowotne – niesie samotność? Co możemy zrobić, aby wyjść z samotności? W jakim kierunku powinny pójść działania pomocowe ze strony instytucji państwowych, samorządowych i organizacji pozarządowych?

To niektóre z pytań, na które spróbują odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia.

„Samotność wymyka się jej stereotypowemu postrzeganiu. Może dotknąć każdego z nas niezależnie od wieku, statusu społecznego czy materialnego. Samotność jest cierpieniem, dlatego chcielibyśmy wprowadzić rozmowy o niej na trwałe do debaty publicznej i tak kształtować polityki miejskie w zakresie dbałości o dobrostan mieszkańców Wrocławia, aby nikt z nas tego cierpienia nie musiał doświadczać. Pandemia pokazała nam, jak ważne są bezpośrednie relacje i jak trudny do udźwignięcia jest ich brak” – mówi Monika Sochacka, zastępca dyrektora Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Organizatorzy mają nadzieję dotrzeć do bardzo szerokiego grona uczestników stacjonarnych i online: nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, seniorów, pracowników socjalnych, lekarzy, radnych, polityków, pracowników MOPS-u, singli, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz wszystkich, którzy czują się samotni, mogą się czuć samotni albo angażują się zawodowo lub wolontaryjnie w pomoc osobom dotkniętym samotnością.

Szczegółowy program i regulamin wydarzenia – w załączniku.

Zapraszamy!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl