wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Porozmawiają o sztucznej inteligencji

Klasyfikacja chorób, wykrywanie oszustów w bankowości elektronicznej, identyfikacja twarzy w systemach bezpieczeństwa to niektóre z zagadnień, jakimi zajmują się uczestnicy konferencji Komputerowe Systemy Rozpoznawania CORES na Politechnice Wrocławskiej. Wykłady są otwarte dla wszystkich chętnych.

Reklama

25-27 maja w Centrum Konferencyjnym Politechniki Wrocławskiej odbywa się konferencja organizowana przez Katedrę Systemów i Sieci Komputerowych z Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej: The 9th International Conference on Computer Recognition Systems CORES.

– Głównym tematem spotkania są najnowsze osiągnięcia w zakresie szeroko rozumianego  rozpoznawania obiektów, w tym: problemów klasyfikacji i interpretacji obiektów, takich jak pismo, obrazy dwuwymiarowe oraz sygnały dźwiękowe – mówi prof. Michał Woźniak z Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

Uczestnicy mówić będą także o algorytmach pozyskiwania informacji typu DataMining i WebMining, problemach projektowania systemów wspomagania decyzji oraz analizy zbiorów dużych (big data) i zmieniających się strumieni danych (data stream). Duża część prezentowanych prac dotyczyć będzie praktycznych obszarów zastosowań oraz realnych problemów zwianych z ich implementacją.

W ramach otwartych wykładów plenarnych swoje prezentacje przedstawią światowej sławy naukowcy: prof. Krzysztof J. Cios – Virgina Commonwealth University z USA, prof. Nitesh Chawla, University of Notre Dame z USA, prof. João Gama - University of Porto z Portugalii oraz prof. Francisco Herrera, Univerisity of Granada z Hiszpanii.

Program konferencji – tutaj.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl