wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kolejny wrocławski KnowCamp

Wrocławski oddział Nokii Networks zaprasza na trzecią już edycję KnowCampu. Spotkanie odbędzie się 20 maja 2015 r. w klubokawiarni Mleczarnia przy ul. Włodkowica 5, a tematem przewodnim będzie przyszłość komunikacji.

Reklama

KnowCamp to cykl bezpłatnych spotkań programistów i fanów nowych technologii, prowadzonych w nieformalnej atmosferze. Każda edycja prowadzona jest przez specjalistów z Nokii, którzy dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem.

Najbliższe spotkanie odbędzie się pod hasłem "5G, Internet of Things – jak będzie wyglądać przyszłość komunikacji?". Uczestnicy dowiedzą się, czym jest system 5G i co ma wspólnego z autonomicznymi pojazdami. Na spotkaniu poruszona zostanie także kwestia wymiany danych między urządzeniami, czyli tzw. Internet of Things.

Agenda spotkania:

  • Od 17.30 Rejestracja uczestników
  • 18.00-18.20 Sieci 5G: o co chodzi? – Agnieszka Szufarska
  • 18.20-18.40 5G as enabler of ultra – reliable communication for smart vehicles – Ali Yaver
  • 18.40-19.10 Networking
  • 19.10-19.30 „Internet of things”, czyli jak lodówka rozmawia z telefonem – Michał Maternia
  • 19.30-20.00 Panel dyskusyjny

Prelegenci:

Agnieszka Szufarska od 9 lat pracuje nad badaniami sieci radiowych – od tworzenia masek widmowych, poprzez zasady działania sieci heterogenicznych, aż do pracy nad systemami 5G. Jest autorką mnóstwa linii matlabowego kodu, wielu patentów, kilku naukowych publikacji, ale do dziś nie nauczyła się programować w C++.

Drugą prelekcję poprowadzi Ali Yaver pochodzący z Pakistanu członek zespołu badawczego Nokii, z którą związany jest już 6 lat. Ali wyjaśni tajniki futurystycznego systemu komunikacji samochodowej, który pewnego dnia umożliwi masową produkcję samoprowadzących się samochodów wspomaganych przez wysoce niezawodny system komunikacji bezprzewodowej.

Trzeci prelegent, Michał Maternia, we wrocławskim oddziale firmy zatrudniony jest od 9 lat. Jest jedną z pierwszych osób w Polsce, która zaczęła pracować nad tematyką sieci piątej generacji. W latach 2013-2015 był liderem grupy rozwiązań sieciowych w największym europejskim projekcie dotyczącym sieci 5G – METIS.

Zapisy na spotkanie prowadzone są wyłącznie przez stronę: http://knowcamp5g.evenea.pl/ i potrwają do 19 maja 2015 r. Liczba miejsc ograniczona.

O Nokii

Nokia inwestuje w technologie umożliwiające komunikowanie się miliardów urządzeń na całym świecie. Działalność firmy skupia się na trzech obszarach biznesowych: oprogramowanie, sprzęt oraz usługi dla infrastruktury sieciowej, które dostarczane są poprzez dział Nokia Networks; inteligentne systemy lokalizacyjne dostarczane przez HERE oraz rozwój zaawansowanych technologii i ich licencjonowanie, którymi zajmuje się dział Nokia Technologies. Każdy z wymienionych działów jest liderem w swojej dziedzinie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl