wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Są jeszcze wolne miejsca w akademikach UWr
Są jeszcze wolne miejsca w akademikach UWr

5 października rusza kolejny nabór wniosków do domów studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego. Internetowe formularze można składać do 9 października – po wcześniejszej rejestracji. Co ważne, oprócz studentów UWr wnioski mogą składać także osoby z innych uczelni.

Reklama

Uniwersytet Wrocławski dysponuje pięcioma koedukacyjnymi domami studenckimi: Dwudziestolatką, Kredką, Ołówkiem, Prawanowcem oraz Słowianką. Od 5 października studenci szukający miejsca w jednym z nich, ponownie mogą składać stosowne aplikacje. Wnioski on-line – po wcześniejszej rejestracji i zalogowaniu się na stronie internetowej rejestracja.ds.uni.wroc.pl – można przesyłać do 9 października.

Oprócz studentów Uniwersytetu Wrocławskiego formularze mogą składać także osoby z innych uczelni. Harmonogram kwaterowania w domach studenckich UWr w roku akademickim 2018/2019 dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

Dodatkowych informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 71 34 30 618 lub wysyłając elektroniczne zapytanie na adres: [email protected].

Wszsytkie domy studenckie należące do Uniwersytetu Wrocławskiego usytuowane są w centrum miasta, w pobliżu Kampusu Grunwaldzkiego. Studenci kwaterowani są w pokojach jedno i dwuosobowych, natomiast w Dwudziestolatce dodatkowo w pokojach trzyosobowych. We wszystkich akademikach dostępny jest internet bezprzewodowy.

W domach studenckich jest około 2000 miejsc, jednak w przypadku, gdy liczba osób ubiegających się o przyznanie miejsca jest większa niż liczba wolnych miejsc, pierwszeństwo przysługuje studentowi studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (wieczorowych) znajdującemu się w trudnej sytuacji materialnej, któremu codzienny dojazd do uczelni uniemożliwiałby lub utrudniał studiowanie.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl