wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Koła naukowe
Koła naukowe

Koło Naukowe Scorpio, fot. Julia Marek

Tylko na Politechnice Wrocławskiej działa ponad 150 kół naukowych, sekcji sportowych, teatrów, klubów filmowych, zespołów muzycznych, tanecznych. Na wszystkich uczelniach są ich setki i co roku pojawiają się nowe, w reakcji na nowe zainteresowania i pasje studentów.

Reklama

Wiele z nich oferuje zabawy, wyjazdy, aktywność społeczną. Przy okazji są jeszcze jednym sposobem poznanie nowych ciekawych ludzi oraz naukę zasad pracy w grupie i organizacji pracy. Takiego doświadczenia nie zdobędzie się, uczestnicząc tylko w akademickich zajęciach.

To także szansa na znalezienie arcyciekawej pracy. Np. były lider studenckiego PWR Racing Team pracuje w koncernie Ferrari, w zespole konstruktorów bolidów Formuły 1. Także na Politechnice istnieje wiele zespołów, które w orbicie swoich projektów mają kosmos. Podróżują, spotykają ciekawych ludzi, wynajdują sobie kolejne wyzwania i biorą udział w międzynarodowych przedsięwzięciach, firmowanych przez najważniejsze europejskie i amerykańskie instytucje badawcze.

To także okazja na podróżowanie. Na mapie świata trudno znaleźć miejsce, w którym nie koncertował jeszcze zespół Jedliniok z Uniwersytetu Przyrodniczego. Regularnie kilkutygodniowe wyprawy w najbardziej egzotyczne rejony Ziemi organizują studenci z Koła Naukowego Geologów, które działa na Uniwersytecie Wrocławskim.

Studenci angażują się także w prace społeczne na rzecz dzieci, zwierząt, przyrody, osób starszych. Sposobów na pożyteczne i ciekawe wypełnienie czasu po zajęciach jest nieograniczona ilość. Okazją na znalezienie czegoś dla siebie są m.in. giełdy kół naukowych i dni aktywności studenckiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl