wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kino Nowe Horyzonty – zapisy do akademii filmowych

Ruszają zapisy do Akademii Polskiego Filmu i Akademii Filmowej, poświęconej historii kina światowego. Zapisywać się można on line od środy 18 września, pierwsze zajęcia już w październiku.

Akademie filmowe, organizowane w Kinie Nowe Horyzonty, adresowane są do miłośników kina, w tym studentów, którzy mogą włączyć zajęcia akademii do programu swoich studiów w ramach dodatkowego przedmiotu lub przedmiotu fakultatywnego i ponadprogramowego.

Akademia Filmu Polskiego to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego. Program, składający się z blisko 100 tytułów, pokazuje całościowo dorobek polskiego kina. Wykładowcami akademii są najwybitniejsi filmoznawcy z ośrodków akademickich całego kraju. Każde zajęcia składają się z wykładu oraz projekcji filmów pełnometrażowych. W programie trzeciego semestru znalazły się najwybitniejsze polskie filmy lat 70. i pierwszej połowy lat 80., m.in.: dzieła polskich nowofalowców i eksperymentatorów Andrzeja Żuławskiego („Trzecia część nocy”) i Grzegorza Królikiewicza („Na wylot”), sztandarowe filmy nurtu kina moralnego niepokoju („Barwy ochronne” Zanussiego, „Wodzirej” Falka, „Amator” Kieślowskiego, „Indeks” Kijowskiego czy „Dreszcze” Marczewskiego), wybitne adaptacje klasyki polskiej literatury („Sanatorium pod klepsydrą Hasa”, „Wesele” i „Ziemia obiecana” Wajdy, „Noce i dnie” Antczaka, „Siekieriezada” Leszczyńskiego), czy w końcu obrazy zapomnianych mistrzów, jak Piotr Szulkin.

Zapisy online na III semestr rozpoczynają się 18 września na www.kinonh.pl , zaś pierwsze zajęcia odbędą się 16 października (a później w kolejne środy o godz. 17, szczegółowy program na www.kinonh.pl i www.akademiapolskiegofilmu.pl). Cena karnetu za semestr: 120 zł (do wykupienia w kasach kina, po uprzednim zapisaniu się online na zajęcia i otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia do AFP). Studenci, którzy decydują się włączyć zajęcia Akademii do programu swoich studiów w ramach dodatkowego przedmiotu (wraz z punktami ECTS), są zobowiązani do zakończenia każdego semestru egzaminem. Wolni słuchacze nie mają takich obowiązków, choć – chcąc otrzymać certyfikat ukończenia 2-letniej Akademii – będą mogli również przystępować do egzaminów i uzyskiwać zaliczenia semestrów. Z Akademią Filmu Polskiego współpracują Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Wychowania Fizycznego , Akademia Muzyczna , Dolnośląska Szkoła Wyższa, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Na www.kinonh.pl znaleźć można szczegółowe informacje na temat honorowania Akademii przez poszczególne uczelnie i wydziały.

Natomiast Akademia Filmowa – Historia Kina Światowego skierowana jest do osób zainteresowanych rozwijaniem wiedzy filmowej. Także trwa dwa lata – w czasie III semestru słuchacze poznają początki kina dźwiękowego w Hollywood i Francji. Pojawią się zagadnienia kina gatunków i awangardy filmowej oraz nazwiska legend kina: braci Marx, Jeana Vigo, Williama Wylera czy Franka Capry, powrócą mistrzowie kina niemego: Charles Chaplin, Fritz Lang i René Clair. Wykładowcami Akademii są wybitni profesorowie nauk humanistycznych z ośrodków akademickich z całej Polski, uznani filmoznawcy i krytycy filmowi - m.in. prof. Tadeusz Lubelski, prof. Tadeusz Szczepański i prof. Andrzej Gwóźdź. Szczegółowe informacje o programie Akademii Kina Światowego można znaleźć na stronie: www.kinonh.pl

Zajęcia w będą odbywały się od 15 października co wtorek o godz. 17 w Kinie Nowe Horyzonty. Zapisy online na trzeci semestr rozpoczynają się 18 września na www.kinonh.pl Cena karnetu za semestr: 240 zł (do wykupienia w kasach kina, po uprzednim zapisaniu się online na zajęcia i otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia do AF). Wybrane wrocławskie uczelnie honorują zajęcia Akademii jako przedmioty fakultatywne i ponadprogramowe (wraz z punktami ECTS). Uczelnie współpracujące z AF we Wrocławiu to Uniwersytet Wrocławski, Akademia Wychowania Fizycznego, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny.

ak

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl