wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Juwenalia: Rektorzy odwołują zajęcia
Juwenalia: Rektorzy odwołują zajęcia

W czwartek 8 maja studenci Politechniki Wrocławskiej będą mieli wolne. W poniedziałek cykl imprez rozpoczęło śniadanie z rektorem uczelni, fot. Tomasz Walków

Reklama

Czwartek, 8 maja, będzie Dniem Rektorskim, czyli wolnym od zajęć na największych uczelniach: Uniwersytecie Wrocławskim i Politechnice Wrocławskiej oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym. Tego dnia o godz. 10.00 spod C-13, „serowca”, ruszy pochód juwenaliowy, a na jego zakończenie studenci odbiorą klucze do bram miasta. Będzie to formalne rozpoczęcie juwenaliów, które w gruncie rzeczy rozpoczęły się w poniedziałek, 5 maja.

Na innych uczelniach koncerty, zabawy, konkursy dla studentów zaplanowane są na kolejne weekendy. Dlatego na Uniwersytecie Medycznym Dni Rektorskie wyznaczono na 15 i 16 maja, a na Uniwersytecie Ekonomicznym na 14 i 15 maja.

– O odwołaniu zajęć, przez cały dzień lub jego część, mogą decydować także dziekani i zależą one tylko od ustaleń dziekana z wydziałowym samorządem – mówi Agnieszka Niczewska, rzeczniczka prasowa Politechniki Wrocławskiej.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl