wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Juwenalia: Projekt P.I.W.O. z muzyką elektroniczną
Juwenalia: Projekt P.I.W.O. z muzyką elektroniczną

Godzinny pokaz projektu P.I.W.O., do którego w tym roku muzykę przygotował wrocławski zespół Breslaux, rozpocznie się we wtorek 5 maja o godz. 21 – tradycyjnie – na Wittigowie.

Reklama

Prezentacje projektu P.I.W.O. to jeden ze stałych punktów Juwenaliów. Inicjatorami przedsięwzięcia byli kilka lat temu studenci elektroniki z Koła Naukowego MOS. P.I.W.O. znaczy Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy. Za ekran służy w nim ściana jednego z domów studenckich w miasteczku akademickim na Wittigowie, pikselami są okna akademika.

Pokazy przyciągają tłumy widzów, od kilku lat na to wydarzenia przybywa na Wittigowo nawet po kilkanaście tysięcy osób. P.I.W.O. prezentowane jest także na innych obiektach, m.in. na gmachu Banku Zachodnim WBK we wrocławskim Rynku, na Pałacu Schaftgotschów w Jeleniej Górze, a nawet w Czechach.

Zwykle autorzy animacji wykorzystują w swoich prezentacjach przeboje muzyki popularnej, m.in. z repertuaru Michael Jacksona, i muzyki filmowej. W tym roku pokaz zdominuje muzyka elektroniczna przygotowana przez artystów z zespołu Breslaux.

Pokaz przy ul. Wittiga rozpocznie się we wtorek o godz. 21, wstęp wolny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl