wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Startują Juwenalia 2015. PROGRAM
Startują Juwenalia 2015. PROGRAM

Juwenalia 2014

Od studenckie śniadania z rektorem Politechniki Wrocławskiej 4 maja rozpoczną się Juwenalia. Imprezy dla studentów potrwają niemal do końca maja.

Reklama

Tradycyjnie najbardziej obfity w atrakcje jest program juwenaliów na Politechnice Wrocławskiej. Rozpoczną się 4 maja - jak co roku - od śniadania z rektorem Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeuszem Więckowskim. Przed rokiem w Strefie Kultury Studenckiej wzięło w nim udział grubo ponad pół tysiąca studentów.

Wittigalia na Politechnice zaplanowano na cały tydzień. W programie jest kilkadziesiąt wydarzeń: kulturalnych, sportowych, rozrywkowych. Jak zwykle odbędzie się Akademia Filmowa i Qulturalia.

We wtorek, 5 maja, kolejne P.I.W.O. Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy ma swoich wiernych widzów. W tym roku animacje wyświetlane będą pod muzykę w wykonaniu zespołu Breslaux, a seans potrwa aż pięć godzin.

Kolejna tradycja to Noc Grilli. Od lat w wieczór przed pochodem juwenaliowym studenci rozstawiają dziesiątki, setki grilli. Wielka plenerowa impreza trwa do późnych godzin nocnych.

Na dobre juwenalia na Wittigowie rozkręcą się w czwartek 7 maja. Po pochodzie rozpoczną się koncerty. W tym roku na scenie przy Tekach w środę, czwartek i w piątek zagrają m.in. Abradab, Farben Lehre, Letni Chamski Podryw, O.S.T.R., Mesajah oraz kilka innych zespołów.

Jak zwykle, szykowane są dziesiątki zabaw, konkursów, gier, meczów i turniejów, wśród nich studenckie zabawy typu: ślizg na klacie. W tym roku studenci Politechniki będą rywalizować ze studentami Uniwersytetu Medycznego. Ostatnim akordem tegorocznej zabawy będzie Rajd o Puchar Rektora, który zaplanowano na niedzielę 10 maja.

Juwenalia na Uniwersytecie Wrocławskiem zaplanowano na czwartek 7 maja. Na Polach Marsowych zagrają: Jamal, Bracia Figot Fagot i DonGuralesko.

Studenci imprezy na uczelniach zaplanowano także na kolejne majowe weekendy. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego na Ekonomaliach będą się bawić od 13 do 15 maja, a Arkanalia, czyli zabawa dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego, odbędą się 22 i 23 maja.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl