wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Juwenalia 2015: Tysiące studentów na pochodzie juwenaliowym [PROGRAM]

Czwartkowy pochód juwenaliowy hucznie rozpoczął się o godz. 11 w kampusie Politechniki.

Klucze do bram miasta wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj wręczył studenckiej parze królewskiej. – Widzę, że macie bardzo dużo energii – mówił wiceprezydent. – Dobrej zabawy – życzył studentom prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej.

W tym roku studenckim Królem jest Łukasz z Uniwersytetu Przyrodniczego, a Królową Marlena z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Ekolodzy ucieszyliby się na widok kreacji uczestników. Dużo strojów wykonanych było metodą recyklingu, np. rycerska zbroja z kapsli po piwie, sukienka biedronki z reklamówek z marketu, nakrycia głowy ze starych obrusów i plastikowych wiader. Studenci szczególnie upodobali sobie puszki. Studenci PWr użyli ich do zrobienia m.in. „karabinów maszynowych” do przebrania się za terrorystów.

– Do drugiej w nocy robiliśmy nasze stroje i jesteśmy bardzo zadowoleni. Inspiracje płynęły z internetu – mówili studenci Politechniki.

Kreatywność studentów nie miała granic. Wśród uczestników pochodu spotkać klocki lego, żołnierzy uzbrojonych w karabiny, człowieka-elektrociepłownię i człowieka-komin elektrociepłowni, czarownice, Amy Winehouse w męskim wydaniu, Indian, Chinki w kimonach, członków afrykańskiego plemienia, dzikie zwierzęta w pluszowych piżamach, kowbojów i piratów, smerfy, a nawet pralkę i suszarka z zawieszoną bielizną.

Studenci Politechniki tradycyjnie manifestowali swoje poparcie dla uczelni – wiele osób było ubranych w uczelniane koszulki i wykrzykiwali hasła, takie jak: „Mechaniczny wydział ma największy wódki przydział!”.

Dr inż. Jarosław Janiszewski, kanclerz Politechniki: – Kiedy ja studiowałem, nie organizowano takich pochodów. Ale tę nową tradycję oceniam bardzo pozytywnie. Lubimy patrzeć na młodzież, która dobrze się bawi.

W tym roku korowód studencki przeszedł z kampusu Politechniki Wrocławskiej, Wybrzeżem Wyspiańskiego, przez most Zwierzyniecki, ulicą Wróblewskiego koło zoo, pod akademiki na Wittigowie.

Na scenie pod Tekami w czwartek 7 maja także planowana jest seria koncertów. Zagrają: Letni Chamski Podryw, Abradab, Tabu, Lipali, Jelonek i O.S.T.R.

W czwartek, 7 maja, juwenaliowe wydarzenia szykowane są także na Polach Marsowych, gdzie od godz. 13.30 grają: donGuralesko, Bracia Figo Fagot, kapela studencka, VNM, Body Electric, Jamal i Tede.

Anna Malta

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl