wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na początek śniadanie z rektorem

Śniadanie z rektorem Politechniki Wrocławskiej zorganizowane zostało już po raz szósty, jak zwykle w poniedziałek rozpoczynający juwenaliowy tydzień.

Do budynku Strefy Kultury Studenckiej przed godziną 11.00 szły mniejsze i większe grupki młodzieży. W sali SKS zebrało się około 500-600 osób.

– Co tu się dzieje? Bo wygląda, jakby samochody mieli losować – dopytywał kolegów jeden ze studentów, który oglądał zgromadzenie z antresoli w SKS.

– Na żadnym z poprzednich śniadań takich tłumów nie było. Ale dobrze się przygotowaliśmy. Do rozdania jest tysiąc kanapek, do wyboru z wędliną, serem lub jajecznicą. Jest także tysiąc soczków – mówi Łukasz Ptaszek, współorganizator spotkania. – Oczywiście, nie chodzi o to, żeby się najeść. To okazja do spotkania z rektorem i innymi studentami w innych, nieformalnych okolicznościach.

Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeusz Więckowski też był zaskoczony tłumem przybyłym na spotkanie. Aż złapał się za głowę, wchodząc do SKS.

– Głodni jesteście? – zapytał ze sceny, rozpoczynając śniadanie. – Życzę wam pogody przez ten tydzień, bo ochoty do zabawy podczas juwenaliów na pewno wam nie zabraknie.

Potem rektor sam także rozdawał kanapki z koszyka, pomagał mu prorektor ds. studenckich dr hab. Zbigniew Sroka. Mimo tłumu studenci Politechniki karnie ustawili się w kolejce. Jeden ze studentów przyszedł ubrany tak, jak zwykle siada do śniadania w domu – w szlafroku i kapciach.

Śniadanie z rektorem to pierwsze wydarzenie tegorocznych juwenaliów. W tym tygodniu najwięcej będzie się działo na Wittigowie (w środę Noc Grilli, pokaz projektu P.I.W.O., piątek – koncert T.Love) i na Wyspie Słodowej.

wto

Juwenalia 2014. Program TUTAJ

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl