wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jubileusz Akademii Młodych Uczonych i Artystów
Jubileusz Akademii Młodych Uczonych i Artystów

Aula Leopoldyńska, fot. jk

Akademia Młodych Uczonych i Artystów w czwartek w Starym Ratuszu świętuje piątą rocznicę powstania.

Reklama

Wrocławska Akademia Młodych Uczonych i Artystów było pierwszym w Polsce tego typu przedsięwzięciem. To grono młodych – do 35 roku życia – pracowników naukowych oraz wykładowców uczelni artystycznych. Celem inicjatywy działającej przy Wrocławskim Centrum Akademickim jest interdyscyplinarna, swobodna i żywa wymiana intelektualna na najwyższym poziomie, której efektem jest wiele projektów badawczych i popularyzatorskich, m.in. projekt „Język maszyn”, „Znaczenie instrukcji w uczeniu się na podstawie wzmocnień w schizofrenii”, „Wizualizacja zagadnień naukowych – przykłady klasyczne w ujęciu nowych mediów cyfrowych”, „Rozświetlić białka i peptydy”, warsztaty logiczno-krytyczne „Porządne myślenie”, „Nadmiar i brak”, „Matma nie gryzie”, „Gucio”.

Obecnie Akademia liczy 40 członków, niemal ze wszystkich wrocławskich uczelni. Może nim zostać osoba, która wykaże się wybitnymi osiągnięciami oraz współpracą z przedstawicielami innych dziedzin. W czwartek w Starym Ratuszu zaplanowano jubileuszową sesję z okazji piątej rocznicy powołania AMUiA.

„Akademia jest miejscem, gdzie na bazie wspólnego wysiłku różnych perspektyw poznawczych konkretyzuje się starożytny ideał jedności wiedzy” – piszą o inicjatywie organizatorzy jubileuszu.

WCA

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl