wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jak zmienił się wrocławski biznes?
Jak zmienił się wrocławski biznes?

prof. Witold Orłowski

Trudno sobie to wyobrazić, ale zaledwie 15 lat temu o światowych inwestorach we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku można było tylko pomarzyć. BNY Melon, Credit Suisse, HP czy LG obecnie zatrudniają tysiące osób, a same dochody z podatków to miliony złotych.

Reklama

15 lat temu zagraniczne firmy inwestowały głównie w produkcję, bo praca Polaków była znacznie tańsza niż na zachodzie Europy. Teraz we Wrocławiu pracują programiści z całego świata, a zarobki w korporacjach znacznie przekraczają średnią krajową. Właśnie o tych zmianach na przełomie ostatnich 15 lat będzie mówić we Wrocławiu profesor Witold Orłowski. Ekonomista przedstawi swoją praktyczną wiedzę na ten temat. Wykład odbędzie się 14 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w budynku P3 przy ul. Komandorskiej 118/120. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00. Wykład jest otwarty, jednak aby w nim uczestniczyć, trzeba się wcześniej zapisać. Swój udział należy zgłosić, wysyłając e-maila na adres: [email protected]. Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego obowiązuje zwolnienie rektorskie z zajęć.

* Profesor Witold Orłowski, ekonomista specjalizujący się w problematyce transformacji gospodarczej i integracji europejskich krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Były doradca ekonomiczny Prezydenta RP. Obecnie dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz główny doradca ekonomiczny PwC.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl