wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Humanista przedsiębiorcą? Oczywiście!
Humanista przedsiębiorcą? Oczywiście!

W powszechnej świadomości humanistykę i biznes nie łączy zbyt wiele wspólnego. Pokutujący stereotyp bezrobotnego humanisty nie wpływa bowiem pozytywnie na wykazanie istnienia takiego związku. A jeśli jednak humaniści świetnie radzą sobie w prowadzeniu własnych firm? Troje studentów UWr postawiło takie pytanie, a w odpowiedzi na nie zrodził się projekt Humanists Talk Business. 

Reklama

Tych troje studentów to: Aleksandra Brzyska – zajmuje się antropologią kulturową, w biznesie interesuje ją wykorzystanie innowacji do rozwiązywania problemów społeczności; Karolina Gołaś – pragnie rozwijać swoje umiejętności miękkie, w przyszłości chce założyć firmę, interesuje się ludową sztuką użytkową oraz Marcin Lenkowski – uwielbia uczyć się nowych rzeczy i odpowiada za stronę wizualną projektu.

Wyniki przeprowadzonego przez nich badania pokazują, że biznes kojarzy się ich kolegom studentom klasycznie jednoznacznie, czyli z nowymi technologiami i wielkimi korporacjami, w których zatrudnienie znajdują głównie absolwenci kierunków technicznych, ale i z przypadkowym sukcesem lub odziedziczonym spadkiem. To jak najbardziej trafne skojarzenia, ale w naszym mieście nie brakuje również firm, którym przewodzą – i to ze świetnym skutkiem – wcale nie „ścisłowcy”, ale właśnie humaniści.

Można się o tym przekonać, przychodząc na trzy spotkania do Centrum Innowacji Przejście. Z kim się one odbędą? Szczegóły znajdziecie poniżej:

Humanists Talk Business

Humanists Talk Business

Spotkania / Szkolenia
Termin od 22 maja 2018 do 28 maja 2018

Miejsce Centrum Innowacji Przejście

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl