wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Humaniści dla gospodarki

Współpraca ekspercka i praktyki zawodowe – zakłada umowa między Uniwersytetem Wrocławskim a Sudeckim Związkiem Pracodawców

W środę, 16 kwietnia Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego i Sudecki Związek Pracodawców podpiszą umowę o współpracy środowiska akademickiego z sektorem przedsiębiorstw.

– Dużo się mówi o współpracy przedsiębiorców z uczelniami technicznymi my chcemy pokazać, że dzięki takiej współpracy lepiej na rynku pracy będą mogli odnaleźć się humaniści – mówi Marcin Kowalski, wiceprezes Sudeckiego Związku Pracodawców.

­W najbliższych planach jest uruchomienie praktyk zawodowych, które umożliwią studentom prowadzenie badań na potrzeby prac licencjackich i magisterskich. Chcemy wspólnie przygotowywać programami kształcenia, tak by były one spójne z tym czego oczekują pracodawcy – mówi dr Marta Ryniejska-Kiełdanowicz, z-ca dyr. Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

­Liczymy na współpracę z ekspertami akademickimi a poprzez staże i praktyki nasi pracodawcy będą mieli dostęp do najlepszych studentów - podkreśla Marcelina Polonek, dyr. Biura Sudeckiego Związku Pracodawców.

Pracodawcy narzekają, że po studiach trafiają do nich młodzi ludzie dobrze przygotowani merytorycznie ale bez praktyki.

– Brakuje im takich umiejętności jak praca w zespole czy zdolność rozwiązywania prostych problemów – zaznacza Marcin Kowalski.

Koordynacją wspólnych działań zajmie się Konsultacyjna Rada Biznesu, w skład której wejdą przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Sudeckiego Związku Pracodawców.

Sudecki Związek Pracodawców powstał w 1992 r., jest członkiem Konfederacji Lewiatan. Skupia 130 pracodawców (zatrudniają 3,5 tys. pracowników) z Dolnego Śląska z branż m.in. usługowych, budowlanych i medycznych.

jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl