wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Fundusz Aktywności Studenckiej – wyniki naboru do 3. edycji Programu
Fundusz Aktywności Studenckiej – wyniki naboru do 3. edycji Programu

Znamy laureatów kolejnej edycji naszego Funduszu Aktywności Studenckiej! Już po raz trzeci koła naukowe, organizacje oraz grupy studenckie, działające przy wrocławskich uczelniach, miały możliwość przedstawienia swoich projektów i uzyskania dofinansowania na ich realizację.

Reklama

Do konkursu zostało zgłoszonych łącznie 101 projektów (w pierwszej edycji było ich 36, a w drugiej - 45) z jedenastu wrocławskich uczelni publicznych i niepublicznych. Każdy z projektów miał szansę na wsparcie na poziomie 5 tys. zł.

W tej edycji, wyjątkowo, komisja konkursowa rozpatrywała też wnioski o dofinansowanie projektów, związanych z osobą lub twórczością Tadeusza Różewicza - ze względu na to, że rok 2021 poświęcony jest temu wybitnemu twórcy. Specjalna pula finansowania - o łącznej wartości 30 tys. zł - była przeznaczona właśnie na te projekty.

- Bardzo doceniamy zaangażowanie studentów, doktorantów oraz opiekunów kół naukowych, którzy w przygotowanie wniosków włożyli tak dużo pracy, czasu i entuzjazmu – komentuje Anna Gil, koordynator Programu FAST -  Proponowane projekty wyróżniały się pomysłowością i różnorodnością, wśród nich znalazły się m.in. inżynieryjno-techniczne, artystyczne, edukacyjne, z obszaru ochrony środowiska czy medycyny i zdrowia. Bardzo nas cieszą pomysły o charakterze społecznym, dzięki którym wrocławianie będą mogli bezpośrednio uczestniczyć w ich realizacji, co z pewnością stanie się dla nich ciekawym doświadczeniem.

Nagrodzonych zostało łącznie 35 projektów, a kwota dofinansowania wyniosła prawie 174 tys. zł! Trzeba podkreślić, że  - jak zwykle - wybór był bardzo trudny i o ostatecznej liście rankingowej zadecydowały drobne różnice w punktacji.

W załącznikach publikujemy listy laureatów (w kategorii głównej i kategorii poświęconej osobie i twórczości Tadeusza Różewicza).

Dziękujemy wszystkim kołom naukowym, grupom i organizacjom, które złożyły projekty, a laureatom -  serdecznie gratulujemy!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl