wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zapisy do „FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie”
Zapisy do „FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie”

IV edycja międzynarodowego projektu „FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie” – którego celem jest zgłębianie wspólnej historii i dorobku przemysłów kreatywnych, a także wymiana i współpraca pomiędzy uczelniami i studentami uczącymi się na kierunkach architektonicznych i artystycznych w Europie – będzie ponownie poświęcona Odrze. 

Reklama

Tegoroczny FRESH DESIGN – to warsztaty projektowe poświęcone opracowaniu rozwiązań zagospodarowania przestrzennego dla brzegów Odry w centrum Wrocławia, gdzie nowoczesność łączy się z unikalną, zabytkową zabudową. Warsztaty będą prowadzone przez wybitnych wykładowców i praktyków. W ubiegłych edycjach uczestniczyli m.in.: Zbigniew Maćków, prof. Zbigniew Bać, dr Roman Rutkowski czy właściciele pracowni architektonicznej Szlachcic Architekci. Organizatorem projektu jest Fundacja OPEN MIND, we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej. Projekt współfinansowany jest ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Międzynarodowe grupy pracować będą w salach udostępnionych przez CRZ Krzywy Komin.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach należy przesyłać do 24 kwietnia 2016  do godziny 23.59, przez formularz online na stronie: www.freshdesign.edu.pl.

Regulamin projektu znajduje się tutaj.

Uczestniczący we FRESH DESIGN studenci z całej Europy, poza warsztatami projektowymi – które będą się odbywały w atmosferze całkowitej swobody twórczej, a najciekawsze rezultaty spotkań będą realizowane w przestrzeni miejskiej Wrocławia – wezmą udział w wykładach i spotkaniach, poświęconych wykorzystaniu potencjału rzeki  w architekturze. Efekty ich pracy zostaną przedstawione w postaci wizualizacji, plansz, makiet lub prezentacji slajdowych na specjalnej wystawie, która rozpocznie się 18 maja 2016 i będzie częścią III Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design – największego takiego wydarzenia na Dolnym Śląsku, które będzie gościć znanych projektantów i firmy z całego świata.

Wizyta we Wrocławiu będzie również okazją do międzynarodowej wymiany doświadczeń i prezentacji studentów, wchodzących w skład multidyscyplinarnych grup – architektów, projektantów lub grafików. W czasie projektu zaprezentowany zostanie również dorobek projektowych ich uczelni podczas wernisażu, który odbędzie się 18 maja 2016.

Robert Majkut na warsztatach

Znany polski designer i architekt, dyrektor generalny studia Robert Majkut Design, poprowadzi w ramach Fresh Design – Młoda Europa o Designie zajęcia warsztatowe. Są one adresowane do studentów kierunków artystycznych i projektowych. 

Funkcjonalność, estetyka, perfekcja, luksus i innowacje: te cechy wyróżniają twórczość Roberta Majkuta. Jego prace, wśród których znajdują się zarówno przestrzenie biurowe, jak i unikatowe sale kinowe, robią furorę na całym świecie, w tym w tak egzotycznych miejscach, jak Chiny czy Japonia. W Polsce z jego usług korzystają głównie osoby znane z list najbogatszych Polaków, m.in. Grażyna Kulczyk, Leszek Czarnecki oraz Wojciech Sobieraj.
Urodzony w 1971 r., znany dzisiaj architekt ukończył z wyróżnieniem liceum plastyczne na kierunku projektowanie mebli. Początkowo kształcił się na Politechnice Szczecińskiej, a następnie przeniósł się do pracowni interdyscyplinarnej przy poznańskiej ASP. Ostatecznie ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzisiaj jest przede wszystkim designerem, skutecznie podejmującym próby zmieniania otaczającej rzeczywistości na lepsze. Kierowany przez niego zespół projektantów tworzy innowacyjne rozwiązania dla międzynarodowej elity biznesu. Nowatorskie rozwiązania stylistyczne i kolorystyczne, a także najwyższe standardy jakościowe jego biura oraz wieloletnie doświadczenie uczyniły Robert Majkut Design jedną z najlepszych firm branży kreatywnej w Polsce, zyskującą również coraz szersze uznanie na świecie. 
FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie

FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie

Kursy / Warsztaty / Wykład
Termin od 13 maja 2016 do 23 maja 2016

Miejsce CRZ Krzywy Komin

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl