wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Finał akcji Akademicki Wrocław dla WOŚP!

W miniony weekend zakończyła się akcja Akademicki Wrocław dla WOŚP. Dzięki wspólnej inicjatywie Wrocławskiego Centrum Akademickiego, Akademii Młodych Uczonych i Artystów i wrocławskich uczelni , udało się zebrać prawie 11 tysięcy złotych, które w całości zasilą konto finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklama

Akademicki Wrocław dla WOŚP to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Uczelnie i miasto, poza własnymi działaniami na rzecz Orkiestry, połączyły siły i razem - pod szyldem Akademickiego Wrocławia – zorganizowały aukcje, na których można było wylicytować specjalne wydarzenia - niektóre również z udziałem rektorów wrocławskich uczelni.

Najwyżej wylicytowana została wycieczka rowerowa z rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego - prof. Jarosławem Bosym.

„Wspólną rowerową wycieczkę na Pawłowice wylicytowała moja była studentka - mówi rektor Bosy -  Podobno jako wykładowca byłem dla niej dość surowy, więc postanowiła dać mi drugą szansę na zdobycie swojej sympatii -  śmieje się Rektor. - Bardzo mnie cieszy, że takimi akcjami nie tylko wspieramy słuszny cel, ale i integrujemy środowisko, łączymy studentów, absolwentów, pracowników. Nie mogę się doczekać opowieści o tym, jakim byłem wykładowcą i jak radzą sobie moi studenci po opuszczeniu murów uczelni”.

Każda z 16. aukcji Akademickiego Wrocławia była wyjątkowa, niebanalna i cieszyła się powodzeniem. Wylicytować można było m.in. partyjkę szachów z rektorem Politechniki Wrocławskiej, wizytę w Zakładzie Patomorfologii (przygotowaną przez jednego z członków Akademii Młodych Uczonych i Artystów), badanie wykrywaczem kłamstw (zorganizowane dzięki Wyższej Szkole Bankowej), czy „koszyk” Mozarta (od Wrocławskiego Centrum Akademickiego) - czyli zestaw produktów przekazanych przez wrocławskie firmy i naukowców, którzy uczestniczyli w miejskim Programie Mozart. W tym zestawie znalazła się m.in. przekazana przez wrocławską firmę Alba nocna wycieczka po mieście… pługosyparką. Co ciekawe, tę aukcję wygrał pracownik Alby, który jest właśnie kierowcą tej pługosyparki! Pan Sławek chciał sprawić przyjemność swoim wnukom, które od dawna marzyły o takiej atrakcji, a przy okazji zależało mu na wsparciu  Wielkiej Orkiestry.

„W tym roku nasza akcja była dość spontaniczna, nie mieliśmy więc zbyt wiele czasu na jej wypromowanie. Tym bardziej cieszy nas taki odzew uczelni wrocławskich i mnóstwo dobrej energii, która towarzyszyła całej inicjatywie – mówi Tomasz Janoś, dyrektor Wrocławskiego Centrum Akademickiego – i dodaje - chciałbym bardzo podziękować wszystkim uczelniom i Akademii Młodych Uczonych i Artystów. Takie akcje są najlepszym dowodem na to, że idea  Akademickiego Wrocławia ma przełożenie na konkretne działania.  Już teraz umawiamy się na kolejny finał Orkiestry, a mam nadzieję, że nie tylko WOŚP jest okazją do takich wspólnych akcji.”

Łączna kwota z aukcji Akademickiego Wrocławia dla WOŚP wyniosła 10 829, 50 zł!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl