wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przed nami 4. edycja Programu FAST. Rozdamy aż 100 tys. zł na realizację studenckich projektów!

Przed nami 4. edycja Programu FAST. Rozdamy aż 100 tys. zł na realizację studenckich projektów!

Redakcja www.wroclaw.pl,

Jesteś aktywnym studentem, doktorantem, działasz w kole naukowym, organizacji studenckiej, jesteś kreatywny, masz głowę pełną pomysłów, ale twój zapał ogranicza brak funduszy na ich realizację? Zgłoś się do nas!

Reklama

Wrocławskie Centrum Akademickie zaprasza do udziału w 4. edycji programu Fundusz aktywności Studenckiej (FAST). Ten miejski program został zainicjowany przez Prezydenta Wrocławia, a jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości akademickiej, zaangażowania w rozwój badań naukowych, innowacyjności i kreatywności studenckiej.

Wiemy, że w młodych naukowcach drzemie ogromny potencjał. Otwarte umysły i niesłabnący zapał generują niewyczerpane pokłady pomysłów. Niestety czasem kreatywność młodych ludzi ograniczają tak przyziemne sprawy jak brak środków na realizację założonych celów czy skomplikowane procedury wnioskowania o granty. A przecież nawet relatywnie niewielki zastrzyk finansowy pozwala z sukcesem realizować ambitne cele, co pokazało doświadczenie poprzednich edycji naszego Programu.

Mając na uwadze ten fakt, Wrocławskie Centrum Akademickie zachęca wszystkie koła naukowe, grupy i organizacje studentów i doktorantów działających przy wrocławskich uczelniach i instytutach PAN do sięgnięcia po miejski grant, w ramach którego na realizację własnych pomysłów, projektów naukowych można otrzymać dofinansowanie na poziomie 5 tys. zł, a w szczególnych przypadkach kwota ta może być nawet większa!

Projekty specjalne

Tak jak w poprzedniej edycji w tym roku również Komisja wyróżni dodatkowo projekty specjalne, tym razem aż w dwóch kategoriach!

Z racji ustanowienia roku 2022 Wrocławskim Rokiem Dobrych Relacji – Przeciw Samotności na szczególną uwagę mogą liczyć projekty poświęcone tematyce samotności i osamotnienia. Specjalny grant może przypaść również projektowi inspirowanemu postacią Edyty Stein - świętej, filozofki, patronki Europy. W ten sposób pragniemy zwrócić uwagę na fakt, iż bieżący rok będzie poświęcony tej niezwykłej wrocławiance, w związku z 130. rocznicą urodzin i 80. rocznicą jej śmierci.

Projekty poruszające wspomniane zagadnienia będą miały szansę na uzyskanie dofinansowania w łącznej wysokości 30 000 zł.

Zapraszamy do składnia wniosków!

Szczegółowe informacje

Kontakt do osób odpowiedzialnych za Program 

Harmonogram tegorocznej edycji Funduszu Aktywności Studenckiej (FAST)

  • 10 marca upływa termin składania wniosków
  • 11 marca - 7 kwietnia: weryfikacja formalno-prawna, posiedzenie komisji i rozstrzygnięcie konkursu
  • 8 kwietnia: ogłoszenie wyników
  • 11 kwietnia – 30 kwietnia: przygotowanie umów dotacyjnych
  • początek maja: podpisanie umów dotacyjnych z uczelniami i rozpoczęcie realizacji projektów studenckich
  • 31 grudnia: zakończenie realizacji projektów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl