wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. FameLab: Konkurs dla młodych naukowców z pasją
FameLab: Konkurs dla młodych naukowców z pasją

Rozpoczął się nabór do udziału w konkursie FameLab organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik i British Council. To okazja dla młodych uczonych, studentów i doktorantów, którzy potrafią ciekawie opowiedzieć o swoich badaniach.

Reklama

Polska edycja FameLab organizowana jest po raz czwarty. Jej zwycięzcy zawsze trafiali do finałowej dziesiątki światowego konkursu, a Monika Koperska, chemiczka z Krakowa, zajęła w nim drugie miejsce.

Aby wziąć w nim udział należy na adres organizatorów przesłać film ze swoim występem. Nie wolno w nim wykorzystywać obcych nagrań filmowych, animacji, ani slajdów, a wystąpienie nie powinno trwać dłużej niż trzy minuty.

Osoby zakwalifikowane do udziału w konkursie wystąpią na żywo przed jurorami (to dziennikarze, naukowcy, specjaliści od komunikacji wizerunkowej) oraz publicznością. Mają za zadanie ciekawie opowiedzieć o dziedzinie nauki i badaniach, którymi się zajmują. Nie wolno im korzystać z komputera, a jedyne dostępne eksponaty powinni sami wnieść na scenę i samodzielnie je obsłużyć.

W FameLab mogą wziąć udział studenci roczników VI, V lub VI oraz doktoranci z kierunków przyrodniczych i rolniczych, ścisłych, technicznych oraz medycznych. Osoby, które trafią do ścisłego finału przejdą profesjonalne szkolenie z autoprezentacji i komunikacji naukowej, poprowadzą je polscy i angielscy specjaliści.

Główna nagroda to 30 tys. zł na cele naukowe plus 5 tys. zł na własne wydatki. British Council funduje zwycięzcy voucher językowy.

Zgłoszenia dla FameLab można nadsyłać do 31 stycznia 2015 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl